آماری تاسف برانگیز از مرگ ایرانیان در جاده ها

۱۵اردیبهشت،

رئیس سازمان پزشکی قانونی گفت: در تصادفات سال قبل ۱۹ هزار و ۸۹ نفر جان خود را از دست دادند.

ممتازنیوز:  رئیس سازمان پزشکی قانونی گفت: در تصادفات سال قبل ۱۹ هزار و ۸۹ نفر جان خود را از دست دادند.

دکتر احمد شجاعی روز یکشنبه در جلسه هماهنگی طرح تابستانی  اظهار داشت: براساس بررسی های صورت گرفته در سال ۱۳۸۰ آمار تلفات حوادث رانندگی در کشور ۱۹ هزار و ۷۲۷ نفر بود و پس از آن هر سال با تعداد کشته های بالای ۲۰ هزار نفر در حوادث رانندگی مواجه بودیم. این در حالی است که آمار تلفات حوادث رانندگی در سال قبل پس از ۱۲ سال مجددا به زیر ۲۰ هزار نفر رسید.

رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور تصریح کرد: در سال قبل آمار تلفات حوادث رانندگی در کشور ۱۹ هزار و ۸۹ نفر بود که از این تعداد ۱۴ هزار و ۹۸۸ نفر مرد و چهار هزار و ۱۰۱ نفر زن بودند.

وی اظهار داشت: بر اساس آمارهای موجود در سال قبل استان های تهران با یکهزار و ۵۷۷ فوتی، فارس با یکهزار و ۴۷۱ فوتی و خراسان رضوی با یکهزار و ۳۳۰ فوتی بیشترین و استان های ایلام با ۱۳۹ فوتی، کهگیلویه و بویراحمد با ۱۵۱ و خراسان جنوبی با ۲۰۹ کمترین آمار تلفات حوادث رانندگی را داشته اند.

به گفته وی، همچنین پنج هزار و ۴۰۴ مورد از تلفات حوادث رانندگی سال قبل در محورهای داخل شهری، ۱۱ هزار و ۸۱۱ مورد در محورهای برون شهری، یکهزار و ۷۶۴ مورد در مسیرهای روستایی و ۱۱۰ مورد نامعلوم گزارش شده است.

رییس سازمان پزشکی قانونی کشور با اشاره به آمار مصدومان حوادث رانندگی در سال خاطرنشان کرد: در سال قبل ۳۱۸ هزار و ۸۰۲  نفر در حوادث رانندگی مصدوم  شده و به مراکز پزشکی قانونی مراجعه کردند که از این تعداد ۲۳۲ هزار و ۴۹ نفر مرد و ۸۶ هزار و ۷۵۳ نفر زن بودند. این آمار در مقایسه با سال ۱۳۹۰ که تعداد مصدومین حوادث رانندگی مراجعه کرده به پزشکی قانونی ۲۹۷ هزار و ۲۵۷ نفر بود، ۷٫۲ درصد افزایش داشته است.

رییس سازمان پزشکی قانونی کشور با بیان اینکه در دو ماهه پایانی سال قبل آمار تلفات و مصدومان حوادث رانندگی با افزایش مواجه بود ادامه داد: در بهمن ماه سال قبل در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از آن آمار تلفات حوادث رانندگی ۱۱٫۱ درصد و آمار مصدومان ۱۶٫۷ درصد افزایش یافت. بر اساس آمارهای موجود در اسفند سال قبل نیز تعداد فوتی های حوادث رانندگی با افزایش ۳٫۱ درصدی و تعداد مصدومان با افزایش ۱۱ درصدی مواجه بود.

وی یادآور شد: تعداد فوتی های حوادث رانندگی در بهمن سال قبل یکهزار و ۲۵۹ و در اسفند ماه یکهزار و ۳۱۰ مورد بود.

خبرگزاری مهر


نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *