آمار بسیار عجیب گم شدن نوجوانان در کشور مالزی

گردآوری توسط گروه تفریحات و سرگرمی ممتازنیوز

به گزارش ممتاز ۴۵ درصد از افراد گمشده زیر ۱۸ سال سن داشته اند و بر اثر مناقشات و یا فشار داخلی ناپدید شده اند و در برخی از موارد نیز دختران براثر فشار خانواده اقدام به فرار از خانه کرده اند….گم شدن نوجوانان در مالزی کشوری که میزبان کارگران زیادی از کشورهای همسایه است به مرز هشدار رسید و بنیاد مبارزه با جرایم این کشور اعلام کرد هم اکنون روزانه فقط ۱۶ نوجوان در این کشور مفقود می شوند.

براساس آمار این بنیاد مالزیایی اغلب گم شدگان نوجوان هستند و زیر ۱۸ سال سن دارند.روزنامه ها و دیگر رسانه های مالزی هر روز در صفحات و یا تارنماهای خود از گم شدن و یا دزدیده شدن نوجوانان می نویسند و مادرانی که اشک ریزان و عکس بدست بدنبال فرزندان خود می گردند.کودکان و نوجوانان در مالزی یا ناپدید شده و به خانه باز نمی گردند و یا اینکه توسط باندهای بزرگ ربوده شده و مورد سوء استفاده قرار می گیرند.
 
آمارها نشان می دهد در سال ۲۰۰۴ میلادی بیش از شش هزار و ۲۷۰ نوجوان در مالزی گم شدند که از این تعداد چهار هزار و ۶۲۰ نفر دختر بوده اند. آمار پلیس مالزی نشان می دهد که جسد ۷۱ دختری که در سال ۲۰۰۵ میلادی از خانه فرار کرده بودند، پیدا شده است. در سال ۲۰۰۶ نیز ۷۱ جسد دختر دیگر کشف شد. آمار نشان می دهد در سال ۲۰۰۷ میلادی نیز سه هزار و ۲۴۶ دختر در مالزی مفقود شده اند.
 
کارشناسان مسایل اجتماعی مالزی تاکید دارند بسیاری از دختران نوجوان و جوان در این کشور در خطر دزدیده شدن و سوء استفاده باندهای خطرناک هستند.معاون رییس بنیاد مبارزه با جرایم مالزی نیز امروز (جمعه) با اظهار نگرانی از این موضوع، نسبت به روند افزایشی افراد گم شده در این کشور جنوب شرق آسیا هشدار داد.
 
ˈلی لام تایˈ گفت: در سال گذشته در مجموع پنج هزار و ۷۲۱ نفر ناپدید شدند که سه هزار و ۱۲۷ نفر از این افراد مدتی پس از گم شدن پیدا شدند.وی افزود: بر اساس آمار ارائه شده طی سال جاری چهار هزار و ۹۹۸ نفر در مالزی ناپدید شده اند که دو هزار و ۳۸۲ نفر از آنها پیدا شدند.
 
این مقام مالزیایی خاطرنشان کرد: ۴۵ درصد از افراد گمشده زیر ۱۸ سال سن داشته اند و بر اثر مناقشات و یا فشار داخلی ناپدید شده اند و در برخی از موارد نیز دختران براثر فشار خانواده اقدام به فرار از خانه کرده اند.وی آدم ربایی و قتل را نیز عامل ناپدید شدن این افراد عنوان کرد.وی ضمن اشاره به ضرورت تقویت نهاد خانواده گفت که نوجوانان ممکن است مورد سوء استفاده قرار گرفته و در باندهای مختلف مورد بکارگیری شوند.


ایران -موبایل-کامپیوتر-آموزشی-فرهنگی-تفریحی-سرگرمی-فال
باز نشر: سایت خبری تحلیلی ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *