آمار تلفات تصادفات رانندگی در روزهای نوروز به ۵۸۹ تن رسید

رییس پلیس راه راهور فراجا گفت: از آغاز طرح نوروزی تا روز گذشته ۵۸۹ نفر از هموطنان در تصادفات نوروزی و حوادث ترافیکی جان خود را از دست دادند.

آمار تلفات تصادفات رانندگی در روزهای نوروز به ۵۸۹ تن رسید

به گزارش ممتاز نیوز، حسن مومنی روز چهارشنبه در حاشیه بازدید از ایستگاه‌های پلیس راه گلستان در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: همچنین در این مدت بیش از ۱۲ هزار و ۶۰۰ نفر هم مجروح شدند که بطور معمول از این مجروحان حدود ۱۵ درصد معلول و قطع عضو شده و این آمار بسیار نگران‌ کننده است.

وی بیان کرد: در روز گذشته (هشتم فروردین ماه) شاهد افزایش تردد در جاده‌های کشور بودیم بطوری که با افزایش ۲۵ درصدی نسبت به سال گذشته، تردد به حدود ۳۴۲ میلیون رسید.

وی ضمن تاکید به رانندگان مبنی بر استفاده نکردن از تلفن همراه در حین رانندگی، یادآور شد: بیشترین علت تصادفات رخ داده در نوروز امسال، عدم توجه به جلو بود که بخش زیادی از این عدم توجه به جلو استفاده از تلفن همراه هنگام رانندگی است.

رییس پلیس راه راهور فراجا گفت: در روز هشتم فروردین ماه (دیروز) شاهد افزایش تخلفات سرعت نسبت به روزهای ابتدایی طرح نوروزی بودیم که بدون اغماض با تخلفات حادثه‌ساز برخورد خواهد شد.

وی تصریح کرد: ۹۰ درصد رانندگان قوانین راهنمایی و رانندگی را رعایت می‌کنند، اما کمتر از ۱۰ درصد هستند که این صدمات و تصادف را به وجود می‌آورند که بر همین اساس پلیس خودرو رانندگانی که تخلفات حادثه ساز و پر خطر داشته باشند را توقیف خواهد کرد.

مومنی با اشاره به کاهش تصادفات فوتی در چند روز اخیر در گلستان گفت: آمار اعلام شده در خصوص تصادفات عدم رعایت حق تقدم و همچنین عدم توانایی در کنترل وسیله نقلیه در این استان بالاست.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *