آمار جهانی همه‌گیری کووید-۱۹/ بیشترین شمار مبتلایان جدید در پاکستان و مکزیک

روند افزایش آمار مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۱۳ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

به گزارش ممتازنیوز به نقل از ایسنا، تازه‌ترین آمارها حاکی از آن است که شمار قربانیان کروناویروس جدید، عامل بیماری کووید-۱۹ به ۴۴۶ هزار و ۱۳۵ نفر رسیده و تاکنون ابتلای هشت میلیون و ۲۶۴ هزار و ۴۶۸ نفر نیز به این بیماری تأیید شده است.

هم‌چنین بنابر تازه‌ترین آمارها تاکنون چهار میلیون و ۳۲۱ هزار و ۴۹۸ نفر از بیماران مبتلا به کووید-۱۹ بهبود یافته‌اند.

از میان سه میلیون و ۴۹۶ هزار و ۸۳۵ مورد ابتلای فعال در سراسر جهان سه میلیون و ۴۴۲ هزار و ۲۴۴ مورد معادل ۹۸ درصد از کل موارد وضعیت خفیف داشته و تنها ۵۴ هزار و ۵ مورد معادل ۲ درصد از کل موارد در وضعیت وخیم قرار دارند.

هم‌چنین از چهار میلیون و ۷۶۷ هزار و ۶۳۳ پرنده مختومه بیماران مبتلا به کرونا چهار میلیون و ۳۲۱ هزار و ۴۹۸ نفر معادل درصد از موارد بهبود یافته و ۴۴۶ هزار و ۱۳۵ نفر معادل ۹ درصد از موارد جان خود را از دست داده‌اند.

طی ۲۴ ساعت گذشته پاکستان و مکزیک بیشترین شمار مبتلایان جدید به کروناویروس را به ثبت رساندند. شمار مبتلایان روزانه جدید در پاکستان ۵۸۳۹ نفر و در مکزیک ۴۵۹۹ نفر گزارش شده است.

آمریکا همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار داشته و بیشترین آمار قربانیان و مبتلایان به این بیماری را به خود اختصاص داده است.

از سوی دیگر برزیل و روسیه به لحاظ تعداد مبتلایان به ترتیب در رتبه‌های دوم و سوم جای گرفتند و برزیل و انگلیس نیز پس از آمریکا بیشترین شمار قربانیان ناشی از کروناویروس را به خود اختصاص داده است.

بنا بر گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی “ورلداُمتر”، تعداد مبتلایان و قربانیان این بیماری در کشورهایی که بنا بر گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را داشته‌اند تا لحظه انتشار این خبر به ترتیب به شرح زیر است:

۱. ایالات متحده دو میلیون و ۲۰۸ هزار و ۴۰۰ مبتلا، ۱۱۹ هزار و ۱۳۲ قربانی

۲.  برزیل ۹۲۸ هزار و ۸۳۴ مبتلا، ۴۵ هزار و ۴۵۶ قربانی

۳.  روسیه ۵۴۵ هزار و ۴۵۸ مبتلا، ۷۲۸۴ قربانی

۴. هند ۳۵۴ هزار و ۱۶۱ مبتلا، ۱۱ هزار و ۹۲۱ قربانی

۵. انگلیس ۲۹۸ هزار و ۱۳۶ مبتلا، ۴۱ هزار و ۹۶۹ قربانی

۶. اسپانیا ۲ هزار و ۴۰۸ مبتلا، ۲۷ هزار و ۱۳۶ قربانی

٧. ایتالیا ۲۳۷ هزار و ۵۰۰ مبتلا، ۳۴ هزار و ۴۰۵ قربانی

۸. پرو ۲۳۷ هزار و ۱۵۶ مبتلا، ۷۰۵۶ قربانی

۹. ایران ۱۹۲ هزار و ۴۳۹ مبتلا، ۹۰۶۵ قربانی

۱۰. آلمان ۱۸۸ هزار و ۳۸۲ مبتلا، ۸۰ قربانی

پس از آن کشورهای شیلی با ۱۸۴ هزار و ۴۴۹ مبتلا، ترکیه با ۱۸۱ هزار و ۲۹۸ مبتلا، فرانسه با ۱۵۷ هزار و ۷۱۶ مبتلا، مکزیک با ۱۵۴ هزار و ۸۶۳ مبتلا، پاکستان با ۱۵۴ هزار و ۷۶۰ مبتلا، عربستان سعودی با ۱۳۶ هزار و ۳۱۵ مبتلا تاکنون بیش از ۱۰۰ هزار مبتلا به کرونا را گزارش داده‌اند.

سپس کانادا با ۹۹ هزار و ۴۶۷ مبتلا، بنگلادش با ۹۴ هزار و ۴۸۱ هزار مبتلا، چین با ۸۳ هزار و ۲۶۵ مبتلا، قطر با ۸۲ هزار و ۷۷ مبتلا،  آفریقای جنوبی با ۷۶ هزار و ۳۳۴ مبتلا، بلژیک با ۶۰ هزار و ۱۵۵ مبتلا، بلاروس با ۵۵ هزار و ۳۶۹ مبتلا، کلمبیا با ۵۴ هزار و ۹۳۱ مبتلا و سوئد با ۵۳ هزار و ۳۲۳ مبتلا بیش از ۵۰ هزار مورد ابتلا را تاکنون ثبت کرده‌اند.

همچنین کشورهای هلند، اکوادور، مصر، امارات متحده عربی، سنگاپور، اندونزی، پرتغال، کویت، آرژانتین، اوکراین، سوئیس، لهستان، فیلیپین، افغانستان، ایرلند، عمان، جمهوری دومینیکن، عراق، رومانی و پاناما بیش از ۲۰ هزار مبتلا را تاکنون ثبت کرده‌اند.

انتهای پیام

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ