آمار خانه های خالی مرکز آمار را قبول ندارم

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت:عوامل قابل اطمینانی برای شناسایی خانه های خالی وجود ندارد ومن آمار خانه های خالی مرکز آمار را قبول ندارم.

به گزارش خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران محمد علی آقایی رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی ،  با بیان اینکه مسکن خود موجب افزایش تورم در جامعه می شود گفت:تمامی عواملی اقتصادی درجامعه از جمله اقتصاد خانوار ،رونق و رشد اقتصادی به طوریکنواخت کارشان را در جامعه انجام می دهند تا مسکن در جایگاه خود قرار گیرد.

وی ادامه داد: مسکن نیز دربخشی از اقتصاد جامعه قرار دارد و تحت تاثیر عوامل بسیاری، نوسان پیدامی کند.

رئیس کمیسیون عمران مجلس در ادامه تصریح کرد:  بسیاری از مسئولان با افزایش قیمت ها بر بازار مسکن، بحث تعزیرات و جرائم مالیاتی را برای کاهش فشار بازار به کار می گیرند.

 آقایی با اشاره به اینکه تا زمانی که تعادل در بخش عرضه و تقاضا  ایجاد نشده اهرم  جرائم مالیاتی و تعزیرات پاسخ گو نیست، افزود:بسیاری از افراد سرمایه خودشان را برای تولید و عرضه مسکن به کار گرفته اند در صورتی که مجازات  و جرائم مالیاتی برای این افراد نباید صورت بگیرد.

وی در ادامه یاد آور شد: بسیاری از بخش ها در جامعه وجود دارند که با درآمدهای کلان چنین جرائمی برای آنها مهم نیست بنابراین اگر مواردی از جمله مالیات و بحث های تعزیراتی در مجلس مطرح شود مخالفت خواهند کرد.

رئیس کمیسیون عمران مجلس با اشاره به اینکه مشکل اصلی در بخش مسکن عدم عوامل تشویقی در این حوزه است افزود:  باید با عواملی همچون تشویق، فراهم کردن امکانات تولید و نیز ایجاد فرصت های سرمایه گذاری زمینه های افزایش عرضه مسکن را فراهم کنیم.

 آقایی  با بیان اینکه من به آمار مرکز آمار در خصوص وجود خانه خالی شبهه دارم افزود: عوامل قابل اطمینانی برای  شناسایی خانه های خالی وجود ندارد ومن آمار خانه های خالی  مرکز آمار را قبول ندارم.

 وی در ادامه توضیح داد: بسیاری از انبوه سازان مسکن تعداد زیادی واحد مسکونی تولید و در شرف فروش قرار دارد و یا شاید فردی واحد مسکونی خود را برای فرزندان خود نگه داشته است این خانه ها که جزو واحدهای خالی محسوب نمی شود.

 آقایی در ادامه اظهار داشت: باید زمینه های تشویق  رابرای  عرضه مسکن فراهم کنیم به طوری که هرکس ۵۰ واحد  مسکونی تولید کند  و تسهیلات ویژه ای به آنها پرداخت می شود و یا  واحد های بیشتری تولید کنند از تمامی جرائم معاف  خواهند شد.

  وی خاطر نشان کرد: بنابراین باید همه افراد  و مسئولان  با کمک  هم مشکلات ساخت و ساز مسکن را پشت سر گذاشته و گامی در جهت خانه دار کردن اقشار کم در آمد جامعه بردارند./س


باشگاه خبرنگاران

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *