آمار گردشگران ورودی به ایران اعلام شد

۲۸م اسفند ،

معاون گردشگری کشور آمار گردشگران ورودی به کشور را اعلام کرد و گفت: طی ۶ ماهه اول امسال ۴٫۵ میلیارد دلار سود عاید ایران شده است.

معاون گردشگری کشور آمار گردشگران ورودی به کشور را اعلام کرد و گفت: طی ۶ ماهه اول امسال ۴٫۵ میلیارد دلار سود عاید ایران شده است.

منوچهر جهانیان اظهار داشت: طی ۶ ماه اول امسال ۲ میلیون و ۴۶۹ هزار و ۲۴۶ نفر گردشگر خارجی به ایران وارد شده است که در مقایسه با مدت مشابه ۴۱ درصد رشد را نشان می‌دهد.

وی در ادامه افزود: درآمد حاصل از ورود این گردشگران معادل ۴٫۵ میلیارد دلار است و متوسط اقامت شب حضور در ایران ۳٫۵ شب بوده است.

به گفته معاون گردشگری کشور بیشترین گردشگران، از کشورهای عراق، آذربایجان، ترکیه، افغانستان، پاکستان، ترکمنستان، عربستان، کویت، هند و بحرین بوده است.

جهانیان ادامه داد: از کشور عراق ۷۰۵ هزار و ۴۰۱ نفر، از آذربایجان ۳۸۹ هزار و ۵۸۴ نفر، از ترکیه ۲۲۶ هزار و ۸۸۳ نفر، از افغانستان ۱۹۷ هزار و ۱۶۱ نفر، از پاکستان ۱۰۵ هزار و ۷۴۹ نفر، از ترکمنستان ۸۰۰ هزار و ۶۱۶ نفر، از عربستان ۷۹ هزار و ۲۱۹ نفر، از کویت ۴۰ هزار و ۸۴ نفر، از هند ۳۶ هزار و ۶۱۵ نفر و از بحرین نیز ۳۰ هزار و ۷۲۰ نفر وارد ایران شده‌اند.

وی تأکید کرد: عمده گردشگران ورودی به ایران گردشگران زیارتی، سلامت، تاریخی، طبیعی و تجاری بوده‌اند.

مقصد مسافران خارجی در ایران

معاون گردشگری کشور بیشترین استان‌هایی را که این گردشگران بازدید کرده‌اند به ترتیب خراسان رضوی، ایلام، آذربایجان غربی، اردبیل، آذربایجان شرقی، تهران، خوزستان، گیلان، سیستان و بلوچستان و کردستان اعلام کرد.

ایرانی‌ها چقدر به خارج از کشور رفته‌اند؟

جهانیان آمار گردشگران خروجی از ایران طی ۶ ماه اول امسال را ۳ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر اعلام کرد که ۱۴٫۷ درصد رشد منفی داشته است.

وی دربارهٔ میزان تأثیرگذاری تبلیغات و شناخت از ایران گفت: ۸۱ درصد گردشگران ورودی شناخت قبلی و آشنایی با ایران داشتند، ۱۴٫۵ درصد از طریق تورهای گردشگری و رایزنان به ایران جذب شده‌اند، ۴ درصد بر اثر تبلیغات ماهواره‌ها و تنها نیم درصد از طریق نمایشگاه‌های خارجی تمایل به سفر به ایران را پیدا کرده‌اند.

خبرگزاری فارس

باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

تا این لحظه ۱نظر ثبت شده
  1. شیدا گفت:

    آمار گردشگری ما جالبه. تو سایت عدد سرا نوشته

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *