آمریکا در صدد ترور بشار اسد

یک مجله آمریکایی احتمال ترور بشار اسد رییس جمهور سوریه توسط آمریکا را دور از ذهن ندانست.

به گزارش ممتازنیوز  به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شبکه العالم، مجله “نیوزویک” در گزارشی نوشت: اقدام آمریکا برای ترور بشار اسد امری بعید به نظر نمی آید.

“پیتر بینارت” نویسنده این گزارش با اشاره به عملیات ترور آمریکا در مناطق مختلف دنیا، تأکید کرد: برخی می گویند که دخالت آمریکا در عملیات ترور هدفمند منطقی نیست، ولی آمریکا اکنون دانش گسترده ای در این زمینه دارد.

بینارت با اشاره به کشته شدن سران کشورهایی که آمریکا در آنجا حمله نظامی کرده و یا از کودتای نظامی حمایت کرده است، خاطرنشان کرد: یکی از دلایلی که برخی آن را برای مخالفت با ترور بشار اسد مطرح می کنند، این است که چنین اقدامی با قانون منع ترور رؤسای کشورها در تعارض است. اما آمریکا بارها نشان داده است که به هیچ وجه به قوانین بین المللی احترام نمی گذارد.

نویسنده این مطلب اظهار داشت: واشنگتن از همه راه های ممکن برای نقض حاکمیت کشورها استفاده می کند، اقداماتی که اگر از سوی کشورهای دیگر علیه آمریکا صورت گیرد، با مخالفت و اعتراض شدید آمریکایی ها همراه می شود.

بینارت در ادامه این مقاله، که نوعی اذعان به نقشه غرب و بویژه آمریکا به هدف براندازی نظام سوریه است، خاطرنشان کرد: آیا بهتر نیست به جای بمباران سربازان یا شهروندان سوری برای سرنگونی رژیم بشار اسد، خود وی را ترور کرد؟


BarackObama.ir

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *