آمریکا، تحریم‌های جدیدی علیه ایران اعمال کرد

پایگاه وزارت خزانه داری آمریکا از تحریم‌های جدید آمریکا و متحدانش علیه ایران خبر داد.

آمریکا، تحریم‌های جدیدی علیه ایران اعمال کرد

به گزارش ممتاز نیوز، وزارت خزانه داری امریکا اعلام کرد اعضای «مرکز هدف گیری تامین مالی تروریسم» ۱۶ فرد، نهاد و گروه‌های وابسته به سازمان‌های تروریستی در منطقه را تحریم کردند.

طبق بیانیه‌ای که در پایگاه وزارت خزانه داری امریکا منتشر شده، تمامی این افراد و نهاد‌هایی که امروز از سوی این مرکز هدف گرفته شدند، پیشتر از سوی آمریکا هدف تحریم قرار گرفته بودند.

طبق اعلام خزانه داری آمریکا، از جمله این افراد، سه فرد مرتبط با نیروی قدس سپاه پاسداران ایران بوده است؛ همچنانکه ۴ فرد و یک شرکت مرتبط با داعش، ۶ سرمایه گذار بوکوحرام و دو گروه بحرینی «گردان‌های الاشتر» و «گردان‌های المحتار» هدف این تحریم‌ها قرار گرفتند.

این تحریم‌های تازه که از سوی آمریکا و متحدان منطقه‌ای اش تدارک دیده شده، به مناسبت پنجمین سالگرد راه اندازی این مرکز به منظور آنچه تحریم‌های هماهنگ علیه تأمین منابع مالی تروریسم ذکر شده، وضع شده است.

مرکز هدف گیری تامین مالی تروریسم، یک مرکز مشترک میان هفت کشور آمریکا، بحرین، کویت، عمان، قطر، عربستان و امارات است که در سال ۲۰۱۷ راه اندازی شد. طبق ادعای پایگاه وزارت خزانه داری آمریکا، این مرکز با هدف تقویت تلاش‌های چندجانبه میان آمریکا و کشور‌های حوزه خلیج فارس شامل بحرین، کویت، امارات، عمان، قطر و عربستان با هدف مقابله با پولشویی، شبکه تأمین مالی تروریسم ایجاد شده است.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ