آمریکا: حملات سایبری ایران مانند ۱۱ سپتامبر است / اسرائیل: “گنبد آهنین دیجیتال” درست می کنیم

فاوانیوز: پانه تا وزیر دفاع آمریکا با متهم کردن ایران به انجام حملات سایبری به آمریکا ، این حملات را با واقعه تروریستی ۱۱ سپتامبر و یا حمله ژاپن به بندر ” پرل هاربر” آمریکا در سال ۱۹۴۱ مقایسه کرد که منجر به درگیری دو کشور شد.
بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی می گوید که هکرهای ایرانی همه روزه به شبکه اینترنتی اسراییل حملات سایبری می کنند.

به گزارش ممتازنیوز به نقل از عصر ایران ، نتانیاهو در سخنان روز یکشنبه خود در کابینه اسراییل با ادعای حملات بی وقفه ایران به شبکه اینترنتی اسراییل افزود: برای مقابله با این حملات سال گذشته دستور تشکیل یک “مرکز فرماندهی مقابله با حملات سایبری” را صادر کرده ام.

از نظر نخست وزیر اسراییل کار این مرکز مقابله با تهدیدات سایبری ناشی از ایران است و این مرکز همان طور که سیستم دفاع ضد موشکی اسراییل ( گنبد آهنین ) باید شهرها و تاسیسات فیزیکی اسراییل را از تیر رس موشک های ایران ، حزب الله و حماس محافظت کند ، باید از امنیت فضای سایبری اسراییل در برابر تهدیدات ایران محافظت کند.

نتانیاهو طرح مقابله با حملات سایبری ایران را ” گنبد آهنین دیجیتال ” خواند و گفت هنوز تا شکل گیری کامل این گنبد آهنین زمان و فرصت لازم است.

گفتنی است در روزهای اخیر کشورهای غربی هم ادعاهای زیادی را درباره انجام حملات سایبری از سوی ایران به بانک ها ، شرکت ها و حتی شرکت های نفتی کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس مطرح کرده اند.

جمهوری اسلامی ایران ادعای انجام حملات سایبری را تکذیب کرده است.

همچنین لئون پانه تا وزیر دفاع امریکا در سخنرانی اخیر خود در یک اجلاس امنیتی در نیویورک با متهم کردن ایران به انجام حملات سایبری به آمریکا ، این حملات را با واقعه تروریستی ۱۱ سپتامبر و یا حمله ژاپن به بندر ” پرل هاربر” آمریکا در سال ۱۹۴۱ مقایسه کرد.

در اثر حمله ژاپن به پرل هاربر آمریکا رسما وارد جنگ دوم جهانی شد و به دولت ژاپن اعلان جنگ داد. همچنین پس از حملات تروریستی ۱۱ سپتامبر آمریکا به افغانستان حمله نظامی کرد.

فاوا نیوز

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *