آمریکا دارایی‌های سه پاکستانی را مسدود کرد

وزارت خزانه‌داری آمریکا اعلام کرد، دارایی‌های سه تبعه پاکستانی را به اتهام ارتباط با شبکه‌های شبه‌نظامی در پاکستان و افغانستان مسدود کرده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، وزارت خزانه‌داری آمریکا اعلام کرد، واشنگتن دارایی‌های سه پاکستانی به نام‌های مولوی آدم‌ خان، آمر علی چودری و قاری ایوب بشیر را به خاطر ارتباط با شبکه‌های شبه‌نظامی در افغانستان و پاکستان مسدود کرده است و بدین ترتیب، اتباع آمریکایی اجازه ندارند با این افراد روابط تجاری داشته باشند.

آمریکا اعلام کرده که مولوی آدم خان و آمر علی چودری در ساخت بمب برای گروه شبه‌نظامیان طالبان و تحریک طالبان پاکستان دست داشته‌اند.

بشیر نیز از سوی دولت واشنگتن به حمایت مالی از یک گروه شبه‌نظامی در افغانستان و پاکستان متهم شده است.

دیوید کوهن از مقام‌های عالی‌رتبه وزارت خزانه‌داری آمریکا اعلام کرد: ما هم همچنان به تلاش برای از میان بردن حامیان شبکه‌های تروریستی در افغانستان ادامه خواهیم داد و توجه ویژه‌ای به افرادی که در ساخت بمب دست دارند، داریم.

وزارت خزانه‌داری آمریکا اعلام کرد که آمر علی چودری یک متخصص الکترونیک بوده که در ساخت مواد منفجره به تحریک طالبان پاکستان کمک کرده است.

وزارت خزانه‌داری آمریکا همچنین اعلام کرده که مولوی آدم‌خان یکی از اعضای کلیدی طالبان است که در ساخت مواد منفجره قابل کنترل از راه دور و کمربندهای انتحاری دست داشته است.

انتهای پیام


ایسنا

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *