آکادمی ۷۵ ترانه را برای رقابت در اسکار تایید کرد

۲۲م آذر ،

به گزارش خبرآنلاین، در میان ترانه‌های واجد شرایط چهار ترانه از فیلم «جانگو آزاد شده» ساخته کوئنتین تارانتینو حضور دارند.
 

«شجاع»، «Brooklyn Brothers Beat the Best»، «Casa De Mi Padre»، «لوراکس دکتر سوس»، «عصر یخ: رانش قاره‌ای»، « Joyful Noise»، «قدیس دراکولا» و «سفیدبرفی و شکارچی» دیگر فیلم‌هایی می باشند که با بیش از یک ترانه در بخش اسکار ترانه رقابت می‌کنند.
 

ادل برای «اسکای‌فال»، کتی پری برای «کتی پری: قسمت من»، کارن اُ برای «فرانکن وینی»، گلن هنسارد – که قبلا برنده اسکار ترانه شده – برای «زندگی عجیب تیموتی گرین» و جان بون جووی برای «Standup Guys» از چهره‌های مطرح موسیقی پاپ می باشند که در جوایز اسکار ۲۰۲۱ بخت دریافت جایزه ترانه را دارند.
 

آکادمی تابستان امسال قوانین بخش ترانه را تغییر داد، به طوری که از این پس بخش ترانه به طور قطعی پنج نامزد خواهد داشت. پارسال این بخش تنها دو نامزد داشت و حذف ترانه‌هایی از التون جان، مدونا و پینک اعتراض‌های بسیار به همراه داشت.
 

اکنون سیستم رای‌گیری بخش اسکار ترانه ساده‌تر شده است. اعضاء رای‌دهنده شاخه موسیقی آکادمی یک فهرست یادآوری و یک کپی دی‌وی‌دی از کلیپ‌های موسیقی دریافت می‌کنند. اعضاء‌ پس از دیدن کلیپ‌ها می‌توانند بر اساس اولویت به نهایت پنج ترانه رای بدهند. پنج ترانه که بیشترین تعداد رای را به دست آورده‌اند، به فهرست نامزدهای نهایی اسکار ترانه راه پیدا می‌کنند.

پیش از این شاخه موسیقی آکادمی بر مبنای امتیازهای داده شده از سوی اعضاء در مقیاس ۶ تا ۱۰ نامزدهای بخش ترانه را تعیین می‌کرد. یک ترانه برای اینکه بتواند نامزد اسکار شود، باید به طور متوسط ۸٫۲۵ امتیاز یا بیشتر به دست می‌آورد.

شرایط زمانی پیچیده‌تر می‌شد که اگر هیچ ترانه‌ای نمی‌توانست ۸٫۲۵ امتیاز یا بیشتر کسب کند، در بخش اسکار بهترین ترانه نامزدی معرفی نمی‌شد. اگر هم تنها یک ترانه امتیاز ۸٫۲۵ به دست می‌آورد، آن ترانه به همراه ترانه‌ای که پس از آن بیشترین امتیاز را داشت، نامزد اسکار می‌شد.
 

اسامی نامزدهای هشتاد و پنجمین دوره جوایز اسکار ۱۵ ژانویه ۲۰۲۱ (۲۶ دی‌ماه) اعلام و مراسم اعطاء‌ جوایز ۲۴ فوریه (دوشنبه هفتم اسفند به وقت ایران) در هالیوود اند هایلند سنتر در لس آنجلس برگزار می‌شود.
 

ورایتی / ۱۱ دسامبر / ترجمه: علی افتخاری
 

۵۸۵۸

دانلود   دانلود


خبرآنلاین
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ