آیا بورس فردا تعطیل است / علت تعطیلی بورس امروز شنبه ۱۲ مرداد ۱۴۰۰

آیا بورس فردا تعطیل است

نایب رییس سازمان بورس تهران، در خصوص اطلاعیه تعطیلی بورس از فردا گفت: بازار بورس ایران فردا یکشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۰ تعطیل است و روز کاری بعدی بورس در دوشنبه (چهار مردادماه) خواهد بود.

تعطیلی بورس فردا

به گزارش خبرگزاری ممتازنیوز از سازمان بورس و اوراق بهادار، از صبح امروز (دوشنبه) خبری در رسانه ها مبنی بر تعطیلی ۶ روزه تهران و البرز منتشر شد که در این خبر علی ربیعی، سخنگوی دولت اعلام کرد: به منظور پیشگیری و کنترل شیوع ویروس کرونا در سطح جامعه، تمامی ادارات استان‌های تهران و البرز از فردا سه شنبه تا یکشنبه هفته آینده تعطیل است.

علت تعطیلی بورس امروز

با توجه به تعطیلی ادارات و بانکها در تهران از روز ۲۹ تیر ۱۴۰۰ به مدت ۶ روز، به همین علت بازار بورس هم امروز شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۰ تعطیل است.

وی افزود: بنابر به پیشنهاد قرارگاه عملیاتی و کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی کرونا و موافقت رییس جمهور، تمامی ادارات استان‌های تهران و البرز از سه شنبه این هفته (فردا) تا یکشنبه هفته آینده ۳ مرداد ۱۴۰۰ تعطیل است.

با اعلام این خبر تعطیلی بورس در هاله ای از ابهام قرار گرفت که رییس روابط عمومی سازمان از تعطیلی این بازار به شرط تعطیلی بانک ها خبر داد.

حال با توجه به اخبار منتشر شده، دبیر قرارگاه عملیاتی ستاد کرونا از تعطیلی تمامی بانک‌ها و اصناف در تهران و البرز از فردا خبر داد  که به دنبال این خبر «محمدحسن ابراهیمی سرو علیا»، نایب رییس سازمان بورس و اوراق بهادار، بازار سرمایه ایران را در روزهای (سه‌شنبه، شبنه و یکشنبه) تعطیل اعلام کرد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *