آیا زنان بازنشسته هم می‌توانند «کمک‌هزینه عائله‌مندی» دریافت کنند؟

۲۹ آبان ،

IMAGE634803781688349609.jpg

مستمری‌بگیران زن بازنشسته و از کار افتاده کلی می‌توانند از «کمک‌هزینه عائله‌مندی» برخوردار شوند، اما سازمان تامین اجتماعی برای برقراری این کمک بها شرایطی را لحاظ کرده است که بیمه‌شدگان در صورت دارا بودن این شرایط می‌توانند از این کمک بهره‌مند شوند.

به گزارش تفسیری خبرنگار «اجتماعی» ایسنا، این سه شرط به این شرح است:

الف مستمری‌بگیر زن بازنشسته و از کار افتاده کلی، شوهر نداشته باشند و یا شوهر، حسب گواهی کمیسیون‌های پزشکی از کار افتاده کلی باشد و تحت تکفل همسر باشد.

ب حاوی فرزند پسری باشند که سن وی از ۱۸ سال تجاوز نکرده و یا منحصرا به تحصیل اشتغال داشته و یا به سبب بیمای و نقص عضو طبق گواهی کمیسیون‌های پزشکی موضوع ماده ۹۱ قانون قادر به کار نباشند و در مورد فرزندان دختر در صورتی که حاوی شوهر نبوده و اشتغال به کار نداشته باشند.

ج به تنهایی متکفل مخارج فرزندان مذکور باشند.

در مورد اینکه مستمری بازنشستگان و سایر مستمری بگیران بر چه مبنایی افزایش می‌یابد؟ نیز می‌توان گفت: افزایش مستمری بازنشستگان و سایر مستمری‌بگیران حسب ماده ۹۶ قانون تامین اجتماعی، با توجه به افزایش بها زندگی با تصویب هیات وزیران به همان نسبت افزایش می‌یابد.

انتهای پیام


ایسنا
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *