آیت‌الله علوی‌گرگانی: نیروی انتظامی و روحانیت دوبال امنیت و آرامش در جامعه هستند

12-10.jpg

یک مرجع تقلید گفت: نیروی انتظامی و روحانیت با توجه به جایگاه هردوی آنان در جامعه، نقش موثری در برقراری امنیت و آرامش در جامعه دارند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه قم، آیت‌الله سیدمحمدعلی علوی گرگانی در دیدار با فرمانده نیروی انتظامی کشور و هیات همراه به مناسبت هفته نیروی انتظامی با اشاره به این مطلب اظهار کرد: وجود نیروی انتظامی برای کشور تداعی امنیت و آرامش در جامعه است و نیروی انتظامی و روحانیت با توجه به جایگاه هردوی آنان در جامعه، به عنوان دو بال امنیت و آرامش در جامعه به شمار می‌روند و هر دوی آنان نقش موثری در برقراری امنیت و احساس آرامش در جامعه دارند و امیدواریم هیچ گاه بین این دو عامل مهم جدایی رخ نداده و همه ما به اتفاق یکدیگر کشور را به رشد و تعالی برسانیم.

این استاد حوزه علمیه قم افزود: در گذشته تمام امور جامعه و نظارت بر فعالیت‌ها بر عهده علما قرار داشت و پیامبر اسلام(ص) نیز علاوه بر سایر امور، اقدامات مربوط به تامین امنیت شهر را نیز انجام می‌داد و امروز این مهم بر عهده نیروی انتظامی گذاشته شده و افتخاری برای پرسنل این نیرو محسوب می‌شود.

آیت‌الله علوی گرگانی با بیان این‌که «نیروی انتظامی بشارت دهنده امنیت برای مردم است» خاطرنشان کرد: از سوی دیگر پرسنل این نیرو نسبت به خلاف کاران انذار می‌کنند.

این مرجع تقلید ادامه داد: اگر پرسنل نیروی انتظامی اصلاح شده و بصیرت و آگاهی داشته باشند آن‌گاه می‌توانند جامعه را نیز اصلاح کنند.

علوی‌گرگانی با تاکید بر بصیرت افزایی نیروی انتظامی بیان کرد: در این صورت امنیت کامل در جامعه حکمفرما خواهد شد.

این استاد حوزه علمیه قم گفت: وجود نیروی انتظامی برای جامعه بسیار نافع است به همین دلیل علما و مراجع تقلید نیز همواره آن‌ها را از دعای خیر خود بهره‌مند می‌سازند.

وی با اشاره به نقشه‌های دشمنان برای نفوذ در کشورها از طریق ایجاد بی نظمی و ناامنی در داخل شهرها عنوان کرد: آنها قصد دارند از این طریق مردم را به ستوه آورند، بنابراین نیروی انتظامی در تمام ساعات باید آماده و آگاه باشند و از این جهت کار آنها از دیگر نیروهای مسلح اهمیت بیشتری دارد.

علوی گرگانی خاطرنشان کرد: مردم ایران گوش به فرمان مقام معظم رهبری و مراجع تقلید هستند، بنابراین نیروی انتظامی باید از این ظرفیت نهایت بهره برداری را داشته و موضوعیت و موقعیت روحانیت را در نظر داشته باشد.

انتهای پیام


ایسنا

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ