آینده بازار مسکن پس از متوقف شدن مسکن مهر

گردآوری توسط گروه عمران ممتازنیوز

http://www.bananews.ir/یک کارشناس اقتصاد مسکن معتقد است: توقف مسکن مهر مزایا و معایبی دارد اما ساخت و عرضه مسکن توسط بخش خصوصی و ورود سرمایه‌های کافی تعادل ایجاد می‌کند.

به گزارش ممتاز (BanaNews.ir) عباس زینعلی در گفت‌وگو با ایسنا دربارهٔ تاثیر توقف مسکن مهر بر بازار مسکن اظهار کرد: ساخت واحد‌های مسکونی نباید به دست دولت نباشد بلکه بخش خصوصی باید خانه بسازد.

وی افزود: مسکن مهر پروژه‌ای شتابزده بود لذا بسیاری از کارشناسان معتقدند توقف هزینه‌های این پروژه‌ سنگین به نفع کشور است.

این کارشناس با اشاره به این‌که دولت تعهدی برای ساخت‌وساز مسکن مردم ندارد، گفت: در حال حاضر تعداد ساختمان‌ها و واحد‌های مسکونی در کشور به تعداد نیاز مردم کشور است و به نقل از وزیر راه و شهرسازی نیاز مسکن توسط خرید و اجاره تامین می‌شود لذا ساخت‌وساز واحد‌های تازه تنها متعادل‌کننده‌ بازار می باشند.

زینعلی افزود: در مدت اخیر هیچ یک از مبانی اولیه ساخت واحد‌های مسکونی مهر اجرا نشد و گاهی این پروژه دچار سوداگری، سودجویی‌ و منجر به عقب افتادن اجرای بعضی پروژه‌های دیگر شد.

این کارشناس مسکن با بیان این‌که بدون شک سیاست‌های ترمیمی در بخش وام‌های مسکن و پس‌انداز می‌توانند به تعادل بازار کمک کنند، اظهار کرد: بخش خصوصی می‌تواند متعادل‌کننده‌ بازار مسکن باشد.

وی گفت: ترمیم و تعدیل قیمت‌ مسکن در سال جاری به گونه‌ای بود که متوسط قیمت مسکن در نقاط مختلف شهری با کاهش حداقل یک میلیون تومانی همراه بود که این کاهش به سبب رکود ایجاد شده است.

زینعلی تاکید کرد: باید سرمایه‌های مسکن در همین بازار هزینه شود چراکه سرمایه‌های وارد‌ شده در بورس و صنایع زمان‌بر می باشند و برای ایجاد تعادل در بازار به ورود سرمایه‌گذاران نیاز است.

بنانیوز – ممتاز، خبرها صنعت ساختمان کشور، عمران – معماری – شهرسازی
باز نشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ