آیین نامه نظارت بر ارسال پیامک های انبوه به زودی ابلاغ خواهد شد

۲۸خردادماه،

dr keshavariz.jpg

دبیر کمیسیون عالی ارتقاء تولید محتوای شورایعالی فضای مجازی از تدوین و ابلاغ غریب الوقوع آیین نامه نظارت بر ارسال پیامک های انبوه خبرداد.
 
دکتر کشاورزی در گفتگو با خبرنگار آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) عنوان کرد که تا به حال نظارت پیش از ارسال پیامک های انبوه توسط مراجع نظارتی و فیلترینگ در حال انجام بوده است که ادامه پیدا میکند، اما برای نظارت پس از ارسال پیامک های انبوه متولی خاصی در کشور وجود نداشته است.
 
به گفته وی پس از تشکیل شورای عالی فضای مجازی، در اولین جلسه کمیسیون عالی ارتقاء تولید محتوای شورایعالی فضای مجازی این موضوع طرح شده و تصمیماتی اتخاذ گردید. در این جلسه در راستای نظارت پس از ارسال پیامک های انبوه، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی موظف شد تا آیین نامه نظارت بر محتوای پیامک ها را تدوین کرده و به این کمیسیون پیشنهاد دهد. پس از ارایه این پیشنهاد، بررسی، اصلاح و تکمیل آن در دستور کار کمیسیون قرار خواهد گرفت و انشاالله بعد از آن، آیین نامه جهت اجرا به مراجع مربوطه ابلاغ خواهد شد.
 
شورای عالی فضای مجازی با حکم مقام معظم رهبری تشکیل شده و شامل چندین کمیسیون عالی از جمله کمیسیون عالی ارتقاء تولید محتوای شورایعالی فضای مجازی است. ریاست این کمیسیون بر عهده دبیر شورای عالی فضای مجازی، آقای دکتر اخوان بهابادی، میباشد.
 

ایستنا
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *