آیین نامه پوشش بیمه نوسانات نرخ ارز ابلاغ شد

سیدمحمد کریمی رییس کل بیمه مرکزی ایران در نشست خبری با اشاره به عملکرد و دستاوردهای بیمه ایران درباره بیمه نوسانات نرخ ارز گفت: ما آیین نامه این بیمه را تدوین کرده‌ایم البته در دنیا چنین بیمه‌نامه‌ای متداول نیست و یا انجام نمی‌شود و اگر بخواهند پوشش بدهند به صورت شریکی انجام می‌شود.

 وی خاطرنشان کرد: در آیین‌نامه‌ای که در مورد نوسانات نرخ ارز تدوین و ابلاغ شده است عنوان شده تنها ۲۵ درصد مثبت و منفی نوسانات نرخ ارز پوشش داده می‌شود و بیشتر از آن پوشش داده نمی شود.

 کریمی خاطرنشان کرد: همچنین سه درصد به عنوان حق بیمه در نظر گرفته‌ایم که اگر نرخ ارز افزایش پیدا کند صادرکنندگان بیمه سود خواهند کرد. بر همین اساس نیز با توجه به این که نرخ ارز افزایش داشته تاکنون استقبال زیادی از این بیمه نامه نشده است و درواقع برای تجار نمی صرفد که این حق بیمه را پرداخت کنند.

 رییس کل بیمه مرکزی ایران در مورد فعالیت شرکت های بیمه ایرانی در خارج از کشور و همچنین شرکت‌های خارجی در داخل کشورمان گفت: بعد از اعلام سیاست‌ها هنوز متقاضی خارجی نداشته‌ایم اما شرکت‌های داخلی ما در کشورهای عراق، افغانستان و حاشیه خلیج فارس که در برخی از آن‌ها نمایندگی هم داشته‌ایم فعال هستند.

 وی با بیان این‌که اگر بیمه در کشور خوب جا بیفتد هیچ کس دغدغه و پریشانی ندارد گفت: صنعت بیمه نیز بر همین اساس باید جهت رفع دغدغه‌های مردم توسعه پیدا کند. البته ارائه بیمه‌های نوین می تواند کارساز باشد که انعکاس آن توسط رسانه‌ها بسیار موثر است.

/۳۱۳۱

دانلود   دانلود


خبرآنلاین

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *