آی‌تی همچنان اشتغال‌زا است

۴ شنبه ۱۷ آبان به نقل از منبع ذکر شده در انتهای خبر در پورتال خبری ممتاز نیوز منتشر گردیده است همکاران سیستم- مرکز آمار نیروی کار در آمریکا اعلام نمود صنعت آی تی در ماه اکتبر امسال حدود ۱۲٫۵۰۰ فرصت شغلی تازه ایجاد نموده است.

این رقم نشان می‌دهد قدرت اشتغال زایی صنعت آی تی در این کشور دوباره روند فزاینده‌ای به خود گرفته است.
به گزارش تفسیری وب پایگاه اینترنتی itworld ، مرکز آمار نیروی کار آمریکا که پیش از این از کاهش قدرت اشتغال زایی صنعت آی تی در ماه سپتامبر خبر داده بود، اخیراً اعلام نموده این صنعت ۱۲٫۵۰۰ شغل تازه به بازار کار این کشور افزوده است. این مرکز پیش از این اعلام نموده بود صنعت آی تی در ماه سپتامبر حدود ۱۷۰۰ فرصت شغلی خود را از دست داده است.

بر اساس این گزارش تفسیری، صنعت آی تی در ماه‌های ژوئیه و آگوست ۳۶٫۳۰۰ شغل تازه به بازار نیروی کار آمریکا افزوده بود. کاهش مشاغل مرتبط با صنعت آی تی در ماه سپتامبر از سال ۲۰۱۰ به بعد بی‌سابقه بوده است. البته تحلیل‌گران در‌‌ همان وقت گفته بودند روند نزولی مشاغل آی تی در ماه‌های بعد از سپتامبر ادامه نخواهد یافت. گزارش تفسیری اخیر مرکز آمار نیروی کار آمریکا نشان می‌دهد این پیش بینی‌ها در عمل به تحقق پیوسته است.

دیوید فوت، مدیر عامل شرکت پژوهشی فوت پارتنر سبب کاهش قدرت اشتغال زایی صنعت آی تی در ماه سپتامبر را پایان سال مالی ۲۰۱۲ و شدت گرفتن پیکارهای انتخاباتی آمریکا دانسته بود. این شرکت با تجزیه و تحلیل آمارهای منتشرشده از سوی مرکز آمار نیروی کار آمریکا دریافته است که بخش‌های مختلف صنعت آی تی از نظر اشتغال زایی تفاوت‌هایی با هم داشته‌اند. بر اساس یافته‌های این شرکت، بخش خدمات مشاوره‌ دهی فنی و مدیریتی صنعت آی تی در اکتبر توانسته ۴۵۰۰ شغل تازه ایجاد کند.

در بخش خدمات طراحی سیستم‌های رایانه‌ای نیز ۶۶۰۰ شغل ایجاد شده است. بخش ارتباطات راه دور و پردازش داده نیز در این مدت ۱۴۰۰ شغل به مشاغل صنعت آی تی افزوده است. بخش خدمات هاستینگ سرور‌ها نیز در این زمینه عملکرد چندان موثری از خود نشان نداده است.

بر اساس این گزارش تفسیری دو بخش خدمات مشاوره دهی فنی و مدیریتی و بخش طراحی سیستم‌های رایانه‌ای در ۲۹ ماه گذشته توانسته‌اند حدود ۲۹۱۰۲۰۰ شغل تازه به مشاغل آی تی آمریکا بیفزایند.
IT Iran

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *