آی بی ‌ام راهکارهای تازهی را در حوزه خرده فروشی و بازاریابی معرفی کرد

۳۰م دیماه به نقل از منبع ذکر شده، در پرتال خبری ممتاز نیوز منتشر گردیده است

 

شرکت آی بی‌ ام در کنفرانس سالانه فدراسیون ملی خرده فروشی (NRF) که در نیویورک آمریکا برگزار شده است، از راهکارهای نرم افزاری تازهی در زمینه خرده فروشی و بازاریابی رونمایی کرده است.  
 
به گزارش وب پایگاه اینترنتی enterpriseappstoday، شرکت آی بی ‌ام در این کنفرانس محصولات تازهی را از مجموعه «تجارت هوشمند» خود معرفی کرده است که بیشتر مناسب خرده فروشان و بازاریان است. راهکار آی بی ‌ام در حوزه خرده فروشی نرم افزاری به نام TCxGravity است که به مصرف کنندگان و خریداران اجازه می‌دهد با استفاده از تمام کانال‌ها و شیوه‌های موجود اقدام به خرید کنند. این شیوه که به خرده فروشی چندکاناله معروف است به خریداران اجازه می‌دهد خرید خود را از کانال‌هایی مثل خرید حضوری، خرید اینترنتی، خرید از طریق ابزارهای همراه و غیره انجام دهند. 
این نرم افزار به گردانندگان خرده فروشی‌ها نیز اجازه می‌دهد تا با بررسی سوابق مشتریان خود آن‌ها را در هنگام خرید یاری کنند و گزینه‌های مختلفی را در دسترس آن‌ها قرار دهند. شرکت آی بی ‌ام این نرم افزار را با همکاری شرکت توشیبا طراحی کرده است. آی بی ‌ام در این کنفرانس راهکارهای تازهی نیز در حوزه بازاریابی عرضه کرده است که از جمله آن‌ها می‌توان به نرم افزار «تبادل داده‌های دیجیتالی» اشاره کرد. این نرم افزار در واقع اطلاعات رفتاری مختلف مشتریان را گردآوری و با فروشندگان به اشتراک می‌گذارد. 
کرگ ‌هایمان، مدیر واحد راهکارهای ویژه صنایع در آی بی ‌ام سبب تمرکز بر این راهکار‌ها را تغییر عادت‌های خریداران و مشتریان اعلام کرده است. وی گفته است: تجربه مشتریان از فناوری‌های دیجیتال عادت‌های خرید در داخل و خارج از فروشگاه‌ها را تغییر داده است و در این میان برد با کسانی است که در تمامی خدمات خود، از خدمات پیش از فروش خود گرفته تا خدمات پس از فروش، از راهکارهای خرده فروشی چندکاناله استفاده می‌کنند. 
شرکت آی بی‌ ام نیز در پیمایشی که بر روی ۲۶ هزار خریدار در ۱۴ کشور جهان انجام داده، دریافته اینترنت تاثیرات عمیقی بر رفتار مشتریان و مصرف کنندگان داشته است. این مطالعه نشان داد خریداران در کشورهای مختلف آمادگی و قابلیت بسیاری برای خریدهای آنلاین و سایر شیوه‌های خرید دارند. یکی از یافته‌های جالب این مطالعه این است که ۸۹ درصد از پاسخگویان گفته‌اند حاضرند به طور متوسط ۲۰ دقیقه از وقتشان را صرف ایجاد پروفایلی کنند که دربردارنده اطلاعاتی دربارهٔ سوابق آن‌ها در امر خرید و مصرف باشد.

ایستنا
باز بازنشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ