ائتلاف نکنیم رأی اصولگرایان می‌‍شکند؛ موتلفه تسلیم خرد جمعی اصواگرایان

اظهارنظر دبیرکل حزب موتلفه دربارهٔ دخالت دولت در انتخابات؛

ایران > انتخابات
دبیرکل حزب موتلفه اسلامی با بیان اینکه «در اکثر انتخابات‌ها مدل وحدت و ائتلاف در جریان اصولگرایی موفق بوده و در انتخابات آینده نیز نتیجه‌بخش خواهد بود»، گفت: اجماع در انتخابات ۹۲ ضروری است؛ چه این اجماع با محوریت روحانیت باشد و چه غیر از آن؛ موتلفه تسلیم خردجمعی است.

به گزارش مهر، محمدنبی حبیبی با اشاره به ضرورت وحدت و ائتلاف میان کاندیداهای اصولگرا گفت: ما ائتلاف میان کاندیداها را یک موضوع بسیار مهم می‌دانیم که اگر این ائتلاف صورت نگیرد رأی جریان اصولگرایی بین چند نفر تقسیم می‌شود و در نتیجه زمینه شکست مجموعه نامزدهای اصولگرا فراهم می‌شود.

دبیرکل موتلفه اسلامی، با تأکید بر پایبندی حزب موتلفه اسلامی بر ائتلاف و وحدت در جریان اصولگرایی گفت: حزب موتلفه اسلامی از همان ابتدای فعالیت‌های خود برای انتخابات ریاست جمهوری یازدهم، نظرش این بود تا کسانی که خود را شایسته ریاست جمهوری می‌دانند در مسیری حرکت کنند که در نهایت به یک ائتلاف بزرگ با محوریت روحانیت برسند.

وی معرفی یک نامزد در جریان اصولگرایی را سبب افزایش توان رقابتی اصولگرایان در بین رقبا دانست و گفت: در انتخابات مجلس هشتم و نهم روش رسیدن به ائتلاف موفق بود اما در انتخابات ریاست جمهوری با اینکه در انتخابات دوره نهم یک ائتلاف همگانی صورت نگرفت اما در انتخابات دهم با توجه به هماهنگی که بین نظرات اصولگرایان فراهم شد، در رقابت با اصلاح‌طلبان یک موفقیت بزرگ حاصل شد، بنابراین در انتخابات یازدهم نیز با محوریت جامعتین ائتلاف صورت می‌گیرد.

حبیبی خاطرنشان کرد: اگر مجموعه اصولگرایان با محوریت روحانیت یا بدون محوریت روحانیت توافق داشته باشند که به یک ائتلاف بزرگ برسند، موتلفه نیز در تبعیت از خرد جمعی که در این زمینه امتحان خود را به خوبی پس داده است نظر جمع را رعایت خواهد کرد چراکه ما اصل تعدد نامزدها را یک خطر در جبهه اصولگرایی می‌دانیم چه این اجماع با محوریت روحانیت باشد و چه غیر از آن؛ ما تسلیم هستیم.

دبیرکل موتلفه اسلامی همچنین در واکنش به فعالیت‌های انتخاباتی دولت و گروه وابسته آن تأکید کرد: دولت حق ورود در رقابت‌های انتخاباتی را که یک دخالت نامشروع به حساب می‌آید ندارد، هر اقدام دولت که بوی دخالت در انتخابات از آن استشمام شود هم محکوم است و هم غیرقانونی و اگر کسی مرتکب این دخالت شود قابل محاکمه است.


RSS
باز نشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ