ابتلای ۴ برابری دیابتی ها به بیماری قلبی بیش از سایر اشخاص!

۰۷م اسفند به نقل از منبع ذکر شده، در پرتال خبری ممتاز نیوز منتشر گردیده است

یکی از عوارض دیابت بیماری های قلبی و عروقی است به طوریکه اشخاص دیابتی ۴ برابر بیشتر از سایر اشخاص در معرض ابتلا به بیماریهای قلبی می باشند.

امیر کامران نیکو سخن متخصص دیابت در گفتگو با خبرنگار کلینیک باشگاه خبرنگاران گفت: بیش از ۵۰ درصد اشخاص مبتلا به دیابت نوع ۲ در همان زمان ابتلا درجاتی از بیماریهای قلبی و عروقی را دارند این در حالی است سکته در مردان مبتلا به دیابت ۵۰ درصد و در زنان ۳۰۰ درصد بیشتر از سایر اشخاص جامعه است.

وی ادامه داد: سکته در اشخاص طبیعی ۴۰ درصد با درد همراه است درحالی که تنها ۴ درصد اشخاص دیابتی در هنگام سکته دچار درد می شوند.

نیکوسخن افزود: تغییر ساختار  و سبک اصول زندگی، افزایش سن و تغذیه نامناسب از جمله عوامل افزایش دیابت نوع ۲ است که یکی از عوارض دیابت بیماریهای قلبی و عروقی است به طوریکه اشخاص دیابتی ۲ تا ۴ برابر بیشتر از اشخاص عادی در معرض ابتلا به بیماریهای قلبی و عروقی می باشند.

وی خاطرنشان کرد: ۱۰ درصد بودجه بهداشتی درمانی در کشورها صرف دیابت می گردد و بیش از نیمی از این بودجه صرف عوارض دیابت می گردد که با کنترل دیابت در بیماران و دادن آموزشهای لازم به آنها می توان این بیماری را کنترل کرد.


باشگاه خبرنگاران
باز بازنشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ