ابتکار جالب برای مقابله با مصرف قلیان+عکس

مرداد ۱۴۰۰

براساس مصوبه قانونی مجلس ترکیه، مضرات مصرف دخانیات علاوه بر پاکت‌های سیگار بر روی شیشه‌های قلیان نیز به صورت نوشته و تصویر منعکس می‌شود.

به گزارش گروه وبگردی ممتاز نیوز،بر اساس طرح تازه مقابله با مصرف دخانیات، تصاویر اخطاردهنده باید در هر دو طرف شیشه درج شوند به طوری که ۶۵ درصد آن را در بر بگیرند.

گردشگرانی که در ماه‌های اخیر به ترکیه سفر می‌کنند در مراجعه به مراکز عرضه قلیان با صحنه ای تازه مواجه می شوند. قلیان‌هایی که در قوطی‌هایی زیبا قرار گرفته که تصاویر و نوشته هایی به زبان ترکی بر روی آنها نقش بسته است. اگرچه بعضی تصاویر برای گردشگرانی که قادر به خواندن نوشته های درج شده در کنار آنها می باشند، چندان گویا نیست و در نگاه اول پیام‌های تبلیغاتی تلقی می‌شوند ولی با کمی دقت می توان تصاویری شبیه تصاویر درج شده روی پاکت‌های سیگار را در بین آنها تشخیص داد.

بر اساس طرح تازه مقابله با مصرف دخانیات، تصاویر اخطاردهنده باید در هر دو طرف شیشه درج شوند به طوری که ۶۵ درصد آن را در بر بگیرند.

همچنین استفاده از نوشته‌ها و یا تصاویری که ممکن است مصرف کننده را تشویق و یا دچار اشتباه کرده و محصول دخانیاتی را به شکل جذاب درآورد، ممنوع است.


قانون پیشنهادی، فراتر از درج پیام‌ها و تصاویر اخطاردهنده بر روی قلیان استفاده از نام، مارک، نشان و لوگوی تولیدکنندگان، واردکنندگان و توزیع کنندگان دخانیات را از سوی تمام شرکتها به جز شرکت‌های دخانیاتی ممنوع کرده است. همچنین استفاده از لوگوی این محصولات در مراسم‌ها، برنامه‌ها و مسابقات ورزشی ممنوع می‌باشد.


باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *