ابتکار روس ها برای کاهش مصرف سیگار

روسیه برای آنکه میزان مصرف سیگار در کشورش را کاهش دهد دست به ابتکار جالبی زده است. مسئولان این کشور تصاویر وحشتناکی مانند بیمار متبلا به قانقاریا و یا نوزادی که مادر سیگاری دارد را روی بسته های سیگار درج کرده است.

وزارت بهداشت این کشور روز گذشته لوگو و عکس های مربوط را در وب سایت خود منتشر و از تمامی شرکت های تولید کننده سیگار خواسته تا از این تصاویر روی بسته های سیگار استفاده کنند.

به گزارش افکار، در این تصاویر، یک نوازده مرده متولد شده، فردی که پایش در اثر ابتلا به بیماری قانقاریا سیاه شده و نمادهایی که ناتوانی جنسی در اثر مصرف سیگار دیده می شود.

معاون وزیر بهداشت روسیه در این باره گفت: تجربه جهانی نشان میدهد که تصاویر تکان دهنده روی بسته های سیگار نقش به سزایی در کاهش میزان مصرف دارد و این تصاویر افرادی سیگاری را تحت تاثیر قرار میدهد.
سرگئی ورمیوف افزود: هر روس سیگاری در کشور به طور متوسط روزانه ۱۷ عدد سیگار استعمال می کند. مردها به طور متوسط با ۱۸ نخ و زنان سیگاری با مصرف روزانه ۱۳ نخ این جامعه آماری را تشکیل می دهند.

براساس آمار سال ۲۰۰۹ مشخص شد که بیش از ۳۹ درصد از مردم روسیه سیگار می کشند. و این بالاترین نرخ مصرف سیگار در دنیاست. این مقام روسیه تخمین زده است که روس ها هر سال یک و نیم تریلیون روبل معادل ۴۶ دلار تنباکو خریداری می کنند.

به این ترتیب و براساس این طلاعات مدیران بهداشتی روس درج تصاویر وحشتناک روی پاک های سیگار را گامی نخست برای کاهش مصرف و صرفه جویی در هزینه ها می دانند. از دوسال قبل این کشور درج هشدارهای سلامتی را روی بسته های سیگار آغاز کرده است و درج تصویر نیز در همان راستاست.


ممتازنیوز/momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *