ابراز امیدواری امیرعبداللهیان نسبت به گسترش همکاری ایران و سازمان همکاری اقتصادی دریای سیاه

لازار کومان سکو، دبیرکل سازمان همکاری اقتصادی دریای سیاه که در تهران بسر می برد امروز با حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه دیدار کرد.

ابراز امیدواری امیرعبداللهیان نسبت به گسترش همکاری ایران و سازمان همکاری اقتصادی دریای سیاه

به گزارش ممتاز نیوز، وزیر امور خارجه کشورمان در این دیدار ضمن تبریک سی امین سالگرد تاسیس سازمان همکاری اقتصادی دریای سیاه، به ظرفیت‌های وسیع همکاری میان جمهوری اسلامی ایران و این سازمان اشاره و از جمله توانمندی های ایران در حوزه های ترانزیت و انرژی را تبیین کرد.

امیرعبداللهیان همچنین به کنفرانس بین المللی “ایران و سازمان همکاری اقتصادی دریای سیاه: چشم اندازها برای همکاری” اشاره کرد و آن را به عنوان فرصتی مغتنم برای شناسائی زمینه های همکاری متقابل ایران و سازمان اقتصادی دریای سیاه قلمداد کرد.

وزیر امور خارجه همچنین به نهایی شدن سند موافقتنامه کریدور بین المللی خلیج فارس-دریای سیاه اشاره و اظهار امیدواری کرد امضای این سند و اجرای کریدور مذکور منشا تحولات مثبت در همکاری های تجاری و ترانزیتی مابین جمهوری اسلامی ایران و حوزه دریای سیاه گردد.

دبیرکل سازمان همکاری اقتصادی دریای سیاه نیز ضمن تشکر از وزیر امور خارجه برای این ملاقات و نیز حمایت از برگزاری کنفرانس بین المللی تهران، جمهوری اسلامی ایران را از فعالترین “شرکای گفتگوی” سازمان برشمرد و اظهار اطمینان نمود در پرتو کنفرانس فردا، زمینه برای همکاری های گسترده تر و مستحکم تر فراهم گردد.

وی همچنین گزارشی از فعالیت های سازمان در سه دهه گذشته ارائه و به تاثیرات منفی بحران اکراین بر فعالیت های جاری سازمان اشاره کرد.    

وزیر امور خارجه همچنین ضمن اشاره به تلاش های جمهوری اسلامی ایران برای خاتمه درگیری ها در اکراین، مجددا بر اهتمام و آمادگی کشورمان برای ارتقا سطح همکاری با سازمان همکاری های اقتصادی دریای سیاه تاکید و برای کنفرانس بین المللی تهران آرزوی موفقیت نمود.

یادآوری می شود کنفرانس بین المللی “ایران و سازمان همکاری اقتصادی دریای سیاه: چشم اندازها برای همکاری” روز دوشنبه ۹ خردادماه ۱۴۰۱ با حضور دبیرکل سازمان همکاری اقتصادی دریای سیاه، سفرای کشورهای عضو، نمایندگان سازمان ملل متحد، دبیرکل سازمان همکاری اقتصادی اکو و مدیران ارشد بخش های دولتی و خصوصی کشور در مرکز مطالعات سیاسی و بین المللی وزارت امور خارجه برگزار می شود.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ