ابزار جدید بیمه سهام راه اندازی می شود

بینا- معاون بازار شرکت بورس گفت: ابزار جدید بیمه سهام از فردا چهارشنبه ۲۵ مرداد ماه راه اندازی می شود.
علی صحرایی در جمع خبرنگاران، افزود: این ابزار مصون سازی و ایجاد اطمینان به سهامداران برای بهره گیری از بازدهی حداقل سرمایه گذاری خود در بازار پول را به سرمایه گذاران در بازار سهام می دهد.
به گفته وی، این ابزار دو گانه بوده و سهامداران علاوه بر بهره گیری از مزایای بازار سهام از خدمات بازار پول نیز بهره مند می شوند.
صحرایی ادامه داد: این ابزار جدید، اوراق اختیار فروش تبعی نام دارد و به سهامداران جزء و کسانی که سهام خرد خریداری می کنند، اطمینان می دهد که بازدهی مناسبی دریافت می کنند.
به گفته وی، با توجه به این که، دارندگان این اوراق می توانند تضامین اختیار فروش داشته باشند، قیمت را مشخص کرده و سهام سهامداران فروشنده را خریداری می کنند.
صحرایی با بیان آن که، این ابزار بازدهی حداقل بازارهای موجود در سهام را ارائه می کنند، افزود: اگر قیمت سهام در زمان فروش بیشتر از قیمت اعمال باشد، دارنده می تواند در خصوص این اوراق تصمیم گیری کند، در غیر این صورت اگر قیمت سهام پایین تر از قیمت اعمال باشد، می تواند از برخی حالات عمده استفاده کند.
وی در خصوص این حالات نیز گفت: در حالت اول، می تواند مابه التفاوت قیمت سهام و قیمت اعمال را پرداخت کند و در حالت دوم نیز می تواند سهامشان را به قیمت اعمال بازخرید کنند.
معاون بازار شرکت بورس افزود: این اوراق بازار ثانویه ندارد و تنها صادرکننده این اوراق می تواند نسبت به خرید آن اقدام کند.
وی در خصوص تعیین قیمت این ابزار گفت: قیمت بر اساس نرخ پایانی هر روز سهم توسط بورس اعلام شده و در سامانه منتشر می شود.

RSS

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ