ابلاغ تشکیل بیمه سلامت تا ۱۵ شهریور

بینا- معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از ابلاغ تشکیل سازمان بیمه سلامت تا ۱۵ شهریور به سازمان‌های بیمه‌گر خبر داد.
به گزارش بینا، سید عبدالله عمادی با اشاره به دغدغه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای تشکیل سازمان بیمه سلامت به فارس اظهار داشت: در حال حاضر مقدمات تشکیل این سازمان فراهم شده است و همکاری‌های لازم بین سازمان‌های بیمه‌گر وجود دارد.
وی تصریح کرد: پس از ابلاغ تشکیل سازمان بیمه سلامت از سوی رئیس‌جمهوری به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مقدمات کار از سوی وزیر مربوطه فراهم شده است به طوری که به نظر می‌رسد تا اواسط شهریور این سازمان تشکیل شود.
عمادی خاطر نشان کرد: پیش‌بینی می‌شود با توجه به دغدغه‌های وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی تا اواسط شهریور سازمان بیمه سلامت تشکیل شود که این امر گام مهمی در حوزه سلامت است.
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: بر اساس قوانین و مقررات سازمان بیمه سلامت همه سازمان‌های بیمه‌گر اعم از سازمان تأمین اجتماعی و بخش درمان آن تحت پوشش بیمه سلامت قرار می‌گیرند.
وی گفت: بر اساس قوانین و مقررات، بخش ملکی تأمین اجتماعی تحت پوشش سازمان بیمه سلامت قرار نمی‌گیرد اما بخش درمان و خرید خدمت از سوی سازمان تأمین اجتماعی باید زیرمجموعه سازمان بیمه سلامت قرار بگیرد.
عمادی اضافه کرد: به جز سازمان تأمین اجتماعی حدود ۱۷ سازمان بیمه‌گر نیز وجود دارند که به طور کامل بخش درمان آن تحت پوشش سازمان بیمه سلامت قرار خواهند گرفت.
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تأکید کرد: یکی از موضوعاتی که در روزهای گذشته از سوی وزیر رفاه مطرح بوده است بحث مشخص شدن مدیرعامل و هیئت مدیره سازمان بیمه سلامت است که در این خصوص نیز نفراتی مد نظر هستند.

RSS

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *