ابلاغ حکم پرونده اختلاس از بیمه

بینا- رئیس شعبه ۷۶ دادگاه کیفری استان تهران گفت: ابلاغ حکم ۱۶۰ صفحه ای پرونده اختلاس از بیمه و استانداری به متهمان آغاز شد.

به گزارش بینا، قاضی مدیر خراسانی به مهر گفت: حکم مجازات متهمان پرونده ۱۶۰ برگ است که در آن سه نفر از متهمان به حبس ابد محکوم شده اند. تعدادی دیگر از متهمان پرونده نیز به حبس  وجریمه نقدی محکوم شدند.

وی با اشاره به اینکه از دیروز ابلاغ آن به متهمان و وکلای آنها آغاز شده ، افزود: متهمان و وکلای آنها باید با مراجعه به شعبه ۷۶ دادگاه کیفری استان تهران حکم مجازات را دریافت کنند و ۲۰ روز پس از آن فرصت دارند به حکم اعتراض کنند.

قاضی مدیر خراسانی درباره حکم پرونده های مطبوعاتی نیز گفت: پس از پایان رسیدگی به پرونده اختلاس از بیمه و ابلاغ رای متهمان ، احکام پرونده های مطبوعاتی نیز صادر خواهد شد.

رسیدگی به پرونده اختلاس از شرکت بیمه ایران و استانداری تهران از یکم خرداد ماه امسال در شعبه ۷۶ دادگاه کیفری استان تهران آغاز شد. پیش از این نیز سه جلسه دادگاه در سال ۸۹ برگزار شده بود که قاضی مدیر خراسانی رئیس شعبه ۷۹ دادگاه کیفری استان تهران با توجه به نقص تحقیقات پرونده را به دادسرا بازگرداند.

با تکمیل تحقیقات، پرونده ۱۰۰ جلدی اختلاس از شرکت بیمه و استانداری با صدور کیفرخواستی ۷۷ صفحه ای برای ۷۸ متهم آن به دادگاه بازگردانده شد. در حالی که پرونده فساد بزرگ بانکی آخرین روزهای رسیدگی در دادگاه را سپری می کرد نخستین جلسه دادگاه اختلاس یکم خرداد با حضور ۷۸ متهم برگزار شد.

با برگزاری ۱۳ جلسه دادگاه طی ۴۲ روز قاضی مدیر خراسانی و چهار قاضی مستشار پایان رسیدگی به این پرونده را اعلام کرده و از ۱۲ تیر ماه برای صدور حکم وارد شور شدند.

RSS

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *