اتاق ایران در دانشگاه دولتی ایروان افتتاح شد

اتاق ایرانشناسی با عنوان «سرای ایران» با حضور سفیر جمهوری اسلامی ایران در دانشکده شرق شناسی دانشگاه دولتی ایروان افتتاح شد.

به گزارش خبرگزاری فارس، در چارچوب همکاری‌های علمی و آموزشی بین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری  ارمنستان و همچنین به منظور آشنایی هر چه بیشتر اساتید، دانشجویان، محققان و سایر علاقمندان ارمنی با فرهنگ، تمدن و تاریخ ایران، اتاق ایرانشناسی با نام «سرای ایران» در محل دانشکده شرق شناسی دانشگاه دولتی ایروان افتتاح شد.

در این مراسم محمد رئیسی سفیر ایران در ارمنستان، رایزن فرهنگی و «سیمونیان» رئیس دانشگاه دولتی ایروان و «گورگن ملیکیان» رئیس دانشکده و جمعی از مسئولان این دانشگاه، اساتید و دانشجویان شرکت داشتند.

رئیس دانشگاه دولتی ایروان در مراسم افتتاحیه گفت:‌ این اقدام علمی از جمله امور ماندگار در تاریخ روابط دو کشور بوده و ثبت خواهد شد.

رئیسی سفیر ایران نیز ضمن ابراز رضایت از همکاری‌های دوجانبه ابراز امیدواری کرد که با همکاری‌های دو کشور در آینده نزدیک شاهد بارور شدن پیوندهای علمی و فرهنگی دو کشور باشیم.

وی همچنین اعلام کرد که رایزنی فرهنگی ایران در ایروان با پشتیبانی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی آماده تاسیس مرکز اسلام شناسی در این دانشگاه است.

لازم به ذکر است اتاق ایران با پشتیبانی و حمایت سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی ایجاد شد.

اتاق ایران

 

دانشگاه دولتی ایروان


پرتال اخبار دانشگاهی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ