اتحادیه اروپا بدنبال خروج فوری روسیه از اوکراین

دفتر سخنگوی اتحادیه اروپا با صدور بیانیه‌ای ادامه حملات در اوکراین را محکوم کرد و خواستار خروج فوری و بدون قید و شرط روسیه از این کشور شد.

اتحادیه اروپا بدنبال خروج فوری روسیه از اوکراین

به گزارش ممتاز نیوز، در این بیانیه که یک نسخه آن در تارنمای اتحادیه اروپا منتشر شد آمده است: اوکراین تحت شدیدترین حملات موشکی فدراسیون روسیه از هفته‌ها گذشته قرار گرفته است. اتحادیه اروپا ادامه گلوله باران بی‌رویه و غیرقانونی غیرنظامیان و زیرساخت‌های اوکراین توسط نیروهای مسلح روسیه را محکوم می‌کند.

این بیانیه می‌افزاید که شهرهای بزرگ، از جمله خارکف، همچنان به طور بی رویه مورد حمله قرار می‌گیرند و باعث تخریب زندگی غیرنظامیان و زیرساخت‌ها شده است. حملات به لویو و دیگر شهرهای غرب اوکراین نشان می‌دهد که هیچ بخشی از کشور از حمله بی‌معنای کرملین در امان نیست.

در ادامه بیانیه یادشده آمده است: اتحادیه اروپا فعالانه از کار دیوان کیفری بین المللی و اقداماتی برای اطمینان از پاسخگویی در مورد نقض حقوق بشر و حقوق بشردوستانه بین المللی حمایت می‌کند. زیرا هیچ مصونیتی برای جنایات جنگی وجود ندارد.

اتحادیه اروپا در این بیانیه از روسیه خواست تا فورا و بدون قید و شرط خصومت‌ها را متوقف کند و تمام نیروها و تجهیزات نظامی خود را از اوکراین خارج کند.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *