اتحادیه اروپا تحریم های میانمار را لغو کرد

۳۱فروردین۱۳،

اتحادیه اروپا در پاسخ به برنامه اصلاحات سیاسی میانمار، تحریم های تجاری و اقتصادی این کشور را لغو کرد. به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از بی بی سی، این تحریم ها سال قبل به صورت موقت لغو شده بودند.ویلیام هیگ وزیر خارجه انگلیس گفت، پیشرفت میانمار طوری بوده است که اکنون این تحریم ها برای همیشه لغو ..

اتحادیه اروپا در پاسخ به برنامه اصلاحات سیاسی میانمار، تحریم های تجاری و اقتصادی این کشور را لغو کرد.
به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از بی بی سی ، این تحریم ها سال قبل به صورت موقت لغو شده بودند. ویلیام هیگ وزیر خارجه انگلیس گفت، پیشرفت میانمار طوری بوده است که اکنون این تحریم ها برای همیشه لغو شده است. وزیران خارجه اتحادیه اروپا در نشست خود در لوگزامبورگ اعلام کردند تحریم های تسلیحاتی همچنان به قوت خود باقی است.
این وزیران اخطار دادند برای لغو تحریم های تسلیحاتی باید چالش های جدی بخصوص در زمینه مسلمانان حل و فصل شود. مسلمانان میانمار با مشکلات فراوانی مواجه می باشند. آنها اغلب از سوی بودیست های تندرو مورد حمله قرار می گیرند و از حقوق اولیه خود محروم می شوند.
دیده بان حقوق بشر با انتشار یافتن گزارشی اعلام کرد مقامات، احزاب دولتی و راهبین بودایی میانمار مسلمانان این کشور را تحت نسل کشی و جنایت علیه بشریت قرار داده اند.

به گزارش دیده بان حقوق بشر، دولت میانمار هیچ کاری برای ممانعت از خشونت انجام نداده و در بسیاری موارد نیروهای دولتی به مهاجمین کمک نیز کرده اند.

برخی از گروه های حقوق بشری بارها اخطار داده اند که به خاطر نقض حقوق بشر در میانمار نباید تحریم های این کشور لغو شود.

در بیانیه وزیران خارجه اتحادیه اروپا آمده است: درپاسخ به تغییراتی که در کشور میانمار صورت گرفته است شورای وزیران اروپا تصمیم گرفته است که همه تحریم ها را جز تحریم تسلیحاتی لغو کند.

تین سین رئیس جمهور میانمار اخیرا دست به اصلاحات سیاسی در این کشور زده است. وی در نوامبر ۲۰۱۰ قدرت رسید. دولت او تاکنون بسیاری از زندانیان سیاسی را آزاد کرده است و فضای سیاسی در این کشور باز شده است.
آنگ سان سو کی رهبر مخالفان میانمار که سالها از موافقان تحریم این کشور بود  از این اقدام تازه اتحادیه اروپا حمایت کرد. وی خواستار آشتی ملی در میانمار شد.


– برگزیده
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *