اتحادیه عرب توقف جنایات رژیم صهیونیستی را خواستار شد

۲۱فروردین به نقل از منبع ذکر شده، در پرتال خبری ممتاز نیوز منتشر گردیده است

اتحادیه عرب از اعضای جامعه جهانی خواست به مسئولیت خود در جلوگیری از جنایت‌های رژیم صهیونیستی علیه فلسطینی‌ها عمل کنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اتحادیه عرب به مناسب شصت‌و‌پنجمین سالگرد جنایت رژیم صهیونیستی در دیر یاسین در بیانیه‌ای از جامعه بین‌المللی به ویژه شورای امنیت سازمان ملل و مجمع عمومی این سازمان و همه نهادهای فعال در عرصه بین‌المللی خواست به وظیفه خود عمل کنند و رژیم صهیونیستی را به توقف جنایت‌ها علیه ملت بی‌گناه فلسطین، پایان اشغالگری اراضی فلسطین و نیز اجرای همه قوانین و قطعنامه‌های بین‌المللی وادار سازند.

اتحادیه عرب در این بیانیه تاکید کرد، ادامه سکوت جامعه بین‌المللی در برابر جنایت‌های رژیم صهیونیستی و اجتناب از محاکمه جنایتکاران این رژیم در واقع چراغ سبزی برای ادامه اشغالگری و افزایش جنایت‌های این رژیم علیه مردم فلسطین است.

اتحادیه عرب اعلام کرد، تداوم جنایت‌های رژیم صهیونیستی فرصت کنونی را برای برقراری صلحی عادلانه و فراگیر بر اساس راهکار پیشنهادی تشکیل دو کشور مستقل از بین می‌برد.

به گزارش خبرگزاری رسمی قطر، اتحادیه عرب تاکید کرد، اقدامات خصمانه اسرائیل علیه فلسطینی‌ها از جمله عملیات ترور، یورش، آدم‌ربایی، بازداشت و شکنجه

زندانیان، مصادره اراضی فلسطین برای ساخت شهرک‌های یهودی‌نشین، احداث دیوار نژاد پرستانه حایل و اجرای سیاست مجازات گروهی فلسطینی‌ها در اراضی اشغالی فلسطین همچنان ادامه دارد.

اتحادیه عرب همچنین جنایت وحشیانه اسرائیل در دیر یاسن در سال ۱۹۴۸ را به شدت محکوم و اعلام کرد: این روز همواره در یاد و خاطره ملت فلسطین و کشورهای عربی به عنوان روز نکبت باقی خواهد ماند.

اتحادیه عرب در این بیانیه اعلام کرد که از هیچ تلاشی در حمایت کامل و پایدار از ملت فلسطین در ادامه مبارزه با جنایت‌ها و اشغالگری اسرائیل و احقاق حقوق مشروعشان دریغ نخواهد کرد.

انتهای پیام


ایسنا
باز نشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *