اتحاد صنفی در مخالفت با افزایش تعرفه رایانه‌های همراه

گرد آوری توسط گروه فن آوری اطلاعات پایگاه اینترنتی خبری ممتاز نیوز

اعضای کمیسیون سخت‌‌افزار سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران در بازدید از گروه کارخانه‌های مادیران، با الگوی صحیح تولید محصولات فناوری اطلاعات آشنا شدند.
 
به گزارش سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران، نمایندگان کمیسیون سخت‌افزار، روز چهارشنبه ۱۸دی‌ماه، به همراه سرپرست دفتر برق و الکترونیک وزارت صنعت، معدن و تجارت از مجموعه کارخانه‌های گروه ماشین‌های ادارای ایران(مادیران) واقع در شهرک صنعتی هشتگرد بازدید کردند.
در این بازدید که به منظور آشنایی با استانداردها و الگوی صحیح تولید محصولات IT صورت گرفت، بر مخالفت سازمان نصر تهران با هرگونه افزایش تعرفه نوت بوک و تبلت تاکید شد.
 
فرخ امیری، مدیرعامل شرکت مادیران و عضو کمیسیون سخت‌افزار سازمان نصر تهران، ضمن تشکر از حمایت و اتحاد میان سازمان نصر تهران با فعالان حوزه سخت‌افزار در مخالفت با افزایش تعرفه، تاکید کرد: بی‌شک پشتیبانی و اتحاد سازمان با فعالان این حوزه در مخالفت یکپارچه با افزایش تعرفه رایانه‌های همراه، سبب شد این موضوع از دستور کار کمیسیون ماده یک خارج شده و عدالت و اعتدال در زمینه واردات و تولید ایجاد شود.
در این بازدید نایب رئیس کمیسیون سخت‌افزار سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران در حضور سرپرست دفتر برق و الکترونیک وزارت صنعت، معدن و تجارت، اعضای کمیسیون سخت‌افزار و مدیران شرکت مادیران مواضع مخالف سازمان را با هرگونه افزایش تعرفه گمرکی رایانه‌های همراه به بهانه شبه تولید داخلی اعلام کرد.
 
حسین غروی ضمن اشاره به الگوهای صحیح تولید محصولات IT درکشور گفت: کمیسیون سخت‌افزار پس از بررسی‌های کارشناسی خود و براساس تجارب مختلف، معتقد است تولید نوت‌بوک و تبلت درایران به هیچ عنوان توجیه اقتصادی ندارد و علاوه بر ایجاد انحصار در این بازار، فعالیت اقتصادی واردکنندگان و مصرف‌کنندگان این حوزه را با مشکل جدی روبه‌رو خواهد کرد.
 
در ادامه، امیری  با بیان اینکه تولید به معنای واقعی، امری مقدس است، گفت: شایعاتی در بازار مبنی بر افزایش تعرفه‌های گمرکی نوت‌بوک و تبلت رواج پیدا کرده که سبب آن ادعای یکی از شرکت‌ها درخصوص امکان تولید این محصولات در کشور است؛ درحالی که به دلایل فنی و اقتصادی، تولید این تکنولوژی‌ها در داخل به هیچ عنوان امکان پذیر نیست.
 
مدیر عامل شرکت مادیران، با تاکید براینکه افزایش تعرفه گمرکی به بهانه شبه تولید، تنها سبب افزایش قیمت ‌و تضییع حقوق مصرف‌کنندگان می‌شود، افزود: علاوه بر افزایش قیمت، بسیاری از اشخاص سودجو مبادرت به قاچاق کالا و یا شبه تولید می ‌کنند که این موضوع بزرگترین ضربه را به پیکره تولید و صنعت کشور وارد می کند و در نهایت منجر به ورشکست شدن بنگاه‌های تولیدی سالم می‌شود.

ایستنا
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *