اتحاد ۴ جشنواره بزرگ سینمایی در مقابل کرونا

چهار چشنواره مهم پائیزی سینمایی جهان شامل ونیز، تورنتو، تلوراید و نیویورک اعلام کردند، امسال و در سایه شیوع ویروس کرونا همکاری را جایگزین رقابت با یکدیگر خواهند کرد.

به گزارش ممتازنیوز به نقل از ایسنا، به نقل از ورایتی، این چهار جشنواره مهم سینمایی در بیانیه‌ای مشترک اعلام کردند: «امسال به جای رقابت با جشنواره‌های رقیب در فصل پائیز، خود را متعهد به همکاری و تعامل کرده‌ایم. با به اشتراک‌گذاری اطلاعات و ایده‌ها، جشنواره‌هایمان را به عنوان بستری یکپارچه برای ارائه بهترین‌های موجود سینما برپا خواهیم کرد. ما اینجا در خدمت فیلم‌سازان، مخاطبان، روزنامه‌نگاران و دیگر فعلان عرصه سینما هستیم که چرخ صنعت سینما را پررونق حفظ می‌کنند و نیاز داریم این کار را با همکاری یکدیگر انجام دهیم». 

«آلبرتو باربرا» مدیر جشنواره ونیز، «کامرون بیلی» و «جوانا وینسنته» مدیران جشنواره فیلم تورنتو، «یوجین فرناندز» که در رأس جشنواره فیلم نیویورک قرار دارد و «تام لودی» و «جولی هانت سینگر» مدیران جشنواره فیلم تلوراید، چهره‌هایی هستند که این بیانیه مشترک میان این جشنواره‌های سینمایی را امضا کرده‌اند. 

هفتاد و هفتمین جشنواره فیلم ونیز که از تاریخ ۲ تا ۱۲ سپتامبر (۱۲ تا ۲۲ شهریور ۱۳۹۹) برگزار می‌شود، در تقویم زودتر از جشنواره فیلم تورنتو (۱۰ تا ۲۰ سپتامبر/ ۲۰ تا ۳۰ شهریور) و جشنواره فیلم نیویورک (۲۷ سپتامبر تا ۳ اکتبر / ۶ تا ۱۲ مهر) قرار دارد. 

بخشی از زمان برگزاری جشنواره فیلم ونیز با جشنواره فیلم تلوراید آمریکا هم‌پوشانی دارد که قرار است از تاریخ ۳ تا ۷ سپتامبر (۱۳ تا ۱۷ شهریور) برپا شود. 

این چهار جشنواره سینمایی از برگزاری فیزیکی جشنواره به اشکال متفاوت خبر داده‌اند. جشنواره ونیز و تورنتو اعلام کردند، مجموعه‌ای از نمایش‌های حضوری و آنلاین خواهند داشت و تعداد فیلم‌های انتخابی جشنواره را به حدود ۵۰ اثر کاهش خواهند داد.  برخی از فیلم‌های حاضر در این جشنواره‌ها همانند شرایط پیش از شیوع ویروس کرونا، یکسان خواهند بود. 

اتحاد جشنواره‌های پائیزی و مهم سینمای جهان شامل جشنواره معتبر فیلم کن نمی‌شود که هر ساله در ماه مه برگزار می‌شد و امسال در نهایت تصمیم به لغو این رویداد سینمایی گرفته شد. البته فهرستی از فیلم‌های کن ۲۰۲۰ منتشر شد که قرار است در چند جشنواره به ویژه جشنواره سن‌سباستین اسپانیا به نمایش گذاشته شوند. 

انتهای پیام

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *