اتصال ۱۵ درصد کاربران خانگی به شبکه ملی اطلاعات تا پایان سال

فاوانیوز : معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: علیرغم اینکه اتصال خانوارها به شبکه ملی اطلاعات تا پایان برنامه پنجم تکلیف شده اما وزارت ارتباطات قصد دارد تا پایان امسال ۱۵ درصد کاربران خانگی را به این شبکه متصل نماید.
 
به گزارش فاوانیوز ، علی حکیم جوادی در گفت‌وگو با فارس، در پاسخ به این سوال که “آیا شبکه ملی اطلاعات تا پایان دولت دهم به دست کاربر خانگی خواهد رسید”، گفت: در قانون برنامه پنجم، تکلیف شده که تا پایان امسال (سال دوم برنامه) باید تمام دستگاه‌های اجرایی کشور به شبکه ملی اطلاعات متصل شوند.

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: بر این اساس هم اکنون چند فاز از این کار انجام شده است.

رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران تاکید کرد: مرحله بعدی پس از اتصال تمام دستگاه‌های اجرایی کشور به شبکه ملی اطلاعات، که از اهمیت بسیاری نیز برخوردار است، به اشتراک‌گذاری اطلاعات و پیاده‌سازی خدمات دولت الکترونیک است.

وی ادامه داد: در قانون برنامه پنجم، اتصال خانوارها به شبکه ملی اطلاعات تا پایان برنامه پنجم، هدف‌گذاری شده است.

حکیم جوادی گفت: اما علیرغم این موضوع،‌ در برنامه وزارت ارتباطات، پیش‌بینی شده که تا پایان امسال ۱۵ درصد کاربران خانگی به شبکه ملی اطلاعات متصل شوند.

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: اتصال خانوارها به شبکه ملی اطلاعات در یک فاز آزمایشی محدود، مورد آزمایش فنی قرار گرفته شده و برای این کار مشکل فنی وجود ندارد.
فاوا نیوز

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *