اتهام سنگین اپل به کپی کاری سامسونگ

وال استریت ژورنال در مستندی به مناسبت ۱۵ سالگی عرضه آیفون مروری بر مسیر تکامل این دستگاه داشته است. در بخشی از این مستند مصاحبه‌ای با «گرگ جازویاک»، مدیر ارشد بازاریابی اپل وجود دارد که سامسونگ را به کپی کردن از آیفون متهم کرده است.

اتهام سنگین اپل به کپی کاری سامسونگ

به گزارش ممتاز نیوز، در بخشی از این مستند به این موضوع اشاره می‌شود که چگونه گوشی‌های اندرویدی سال‌ها قبل از آیفون از نمایشگر بزرگ‌تری استفاده کردند. خبرنگار وال استریت ژورنال از جازویاک می‌پرسد که سامسونگ و دیگر گوشی‌های اندرویدی چه تاثیری بر این شرکت داشتند. او در پاسخ رفتار این شرکت‌ها را آزاردهنده خطاب کرده و آن‌ها را به کپی‌کاری ضعیف از فناوری اپل متهم می‌کند.
جازویاک می‌گوید: «رفتار آن‌ها اعصاب خردکن بود، چون فناوری ما را دزدیده بودند. آن‌ها نوآوری ما را برداشتند و یک کپی ضعیف از آن درست کردند و صرفا یک نمایشگر بزرگ‌تر روی آن قرار دادند. بله، هیچ کس در شرکت ما خوشحال نبود.»
گوشی‌های گلکسی کپی آیفون با نمایشگر بزرگ‌تر بودند
مدیر ارشد اپل احتمالا به اولین نسخه‌های گلکسی S و گلکسی نوت اشاره می‌کند. هرچند طراحی کلی این محصولات با آیفون فرق داشت، اما همچنان در بخش جلو یک نمایشگر لمسی و در زیر آن یک دکمه هوم داشتند. نکته جالب اینجاست که جازویاک می‌گوید تنها کاری که سامسونگ انجام داده استفاده از یک نمایشگر بزرگ‌تر بوده است.
استیو جابز در زمان حیات به روشنی اعلام کرده بود که ایده نمایشگر‌های بزرگ را دوست ندارد، اما سامسونگ ثابت کرد که کاربران طالب این محصولات هستند. پس از مرگ جابز، گوشی‌های اپل رفته‌رفته بزرگ‌تر شدند و برخی از پرفروش‌ترین مدل‌ها همان مدل‌هایی بودند که نمایشگر بزرگ‌تری داشتند.
گفتنی است که اپل در سال ۲۰۱۱ به خاطر نقض پتنت از سامسونگ شکایت کرد و مدعی شد که طراحی گوشی‌های گلکسی کپی آیفون است. این شرکت ابتدا توانست حکم جریمه‌ای ۱ میلیارد دلاری را به دست آورد، اما بعداً این جریمه کاهش پیدا کرد. سرانجام این دو شرکت در سال ۲۰۱۸ با یکدیگر مصالحه کردند.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ