اتومبیلی از جنس بامبو (+عکس)

این شرکت ژاپنی در ساخت این خودرو به طور کامل از بامبو و کاغذ استفاده کرده است و هدف خود را از این طرح متفاوت کمک به کاهش آلودگی هوا و حفظ محیط زیست اعلام کرده است.

باشگاه خبرنگاران – امروزه در جهان طراحان خودرو به دنبال جایگزین کردن مواد سازنده در بدنه اتومبیل هستند. بسیاری از شرکتها به عنوان جایگزین آهن ، فولاد و یا آلومنیوم به سمت استفاده از مواد کامپوزیتی و آلیاژهای ترکیبی رفته اند. در این میان شرکت ژاپنی ” Yodogawa ” در اقدامی جالب و در عین حال تعجب انگیز اقدام به ساخت یک خودرو سه چرخه از جنس بامبو کرده است.

این شرکت در ساخت این خودرو به طور کامل از بامبو و کاغذ استفاده کرده است و هدف خود را از این طرح متفاوت کمک به کاهش آلودگی هوا و حفظ محیط زیست اعلام کرده است. نکته مهم این است که با توجه به وجود مقادیر انبوهی از گیاه بامبو در جنوب شرق آسیا می توان انتظار داشت که ساخت این خودرو نیز در نهایت ارزان تمام شود.

این خودرو به منظور تامین انرژی خود از یک عدد باطری لیتیومی بهره می برد که استفاده از این سیستم پیشران این اتومبیل را در گروه خودروهای با آلودگی نزدیک به صفر قرار می دهد. این خودرو می تواند با استفاده از این باطری و نیروی تولید شده توسط آن مسافتی در حدود ۴۰ کیلومتر را با سرعتی در حدود ۴۰ کیلومتر بر ساعت طی کند.


عصر ایران

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *