اثر مشترک مظفر شفیعی و ژان دورینگ انتشار یافت

۱۹فروردین۱۳،

آلبوم ˝راست˝ به سرپرستی ژان دورینگ و با صدای مظفر شفیعی از سوی انتشار یافتنات آوای باربد روانه بازار موسیقی شد.

مظفر شفیعی، خواننده در گفت و گو با خبرنگار موسیقی هنرآنلاین با اشاره به اینکه این اثر شامل دو سی دی است، ادامه داد: سی دی اول شامل شش قطعه و سی دی دوم شامل هشت قطعه موسیقایی است. قطعات آن در دستگاه شور و دستگاه راست‌پنجگاه ارائه شده است.

شفیعی در ادامه تاکید کرد: همچنین نام قطعات آن چه شورها، پیش درآمد، در آمد، پروانه، روح افزا، نغمه، تحریر نی ریز، رنگ شهر آشوب و …ا ست و بیشتر اشعار این اثر از غزل های حافظ، سعدی و عارف قزوینی انتخاب شده است.

وی دربارهٔ اعضا و نوازندگان آلبوم “راست” گفت: در این اثر موسیقایی امیر شریفی (تار)، بهناز بهنام نیا (عود)، لیلی آتش کار (سه تار)، محمد زالی (نی)، فرید خردمند (تنبک)، آرش محافظ (سنتور) ، رضا پرویز زاده (کمانچه) حضور دارند. همچنین ژان دورینگ سرپرستی این گروه را بر عهده دارد.

پروفسور ژان دورینگ (Jean During)‏ زاده ۱۹۴۷ میلادی، موسیقی‌دان و خاورشناس، مدیر بخش تحقیقات در مرکز ملی در پاریس است. وی سالیان متمادی از عمر خود را صرف تحقیق و شناخت فرهنگ و موسیقی ملل شرق، بخصوص ایران، آسیای میانه، افغانستان و آذربایجان کرده‌است. دورینگ از کارشناسان انگشت شمار موسیقی ایرانی در سطح جهان‏ است و تألیفات متعددی در این زمینه دارد.
 

پایان پیام/۴۶


آخرین خبرها
منبع:هنرآنلاین
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *