اجاره‌بها فراتر از ارزش واقعی یک آپارتمان/ قیمت املاک در منطقه ۷

به گزارش خبرنگار مهر، وضعیت مسکن در مناطق مختلف تهران در سال جدید دستخوش تغییراتی شد که بیش از همه خریداران را با مشکل مواجه کرد. قیمت‌های بالا و نه چندان مطمئن که از سوی مالکان مختلف اعلام می شود، باعث شده است که خریداران برای خرید ملک دچار سردرگمی شوند زیرا هر فروشنده قیمت خاصی را ارایه می کند.

به همین جهت اعلام یک قیمت واحد برای محله های مختلف کمی دشوار است اما خریداران باید به این امر توجه کنند که قیمت‌هایی خارج از عرف بازار را نپذیرند و حتی در این میان بهانه های فروشنده مانند کیفیت و یا کوچه و خیابان خاص را ملاکی برای افزایش قیمت ندانند.

در این میان، وقتی یک خریدار قیمتی را بالاتر از عرف یک محله می پردازد، در واقع به افزایش قیمت در آن منطقه کمک کرده است و در واقع این دسته از فروشندگان هم به دنبال سود بیشتر هستند.

براساس این گزارش، این بار برای تعیین قیمت به سراغ منطقه ۷ تهران رفتیم. این منطقه به دلیل تفاوت منطقه ای در محله های متفاوت آن شناخته شده است به طوری‌که قیمت‌های آن در هر مترمربع تفاوت زیادی با یکدیگر دارد، گرچه در سال جاری و به دلیل افزایش قیمت، قدری این قیمت‌ها به یکدیگر نزدیک شده اند.

در واقع قیمت خرید و فروش در این منطقه از حدود ۲٫۲ میلیون تومان شروع می شود و در برخی از محله ها به ۶ میلیون تومان هم می رسد که البته بستگی به میزان امکانات یک آپارتمان می تواند از این بیشتر هم قیمت داشته باشد.

نرخ خرید و فروش آپارتمان در منطقه ۷

محله نرخ خرید و فروش در سال ۹۱ (هر متر) نرخ خرید و فروش در سال ۹۰ (هر متر)
مدنی  ۲٫۲-۲٫۶  ۱٫۹-۲
بهار  ۳٫۲-۳٫۵  ۲٫۷-۲٫۸
بهشتی  ۳٫۸-۴٫۲  ۳-۳٫۵
دماوند  ۲٫۵-۳  ۱٫۵-۱٫۸
سهروردی  ۴٫۵-۵٫۲  ۲٫۸-۴
شریعتی  ۳٫۲٫۳۸۰۰  ۲٫۵-۳
معلم  ۳٫۲-۳٫۵  ۲٫۵-۲٫۸
سبلان  ۲٫۵-۲٫۶  ۱٫۹-۲
نامجو  ۲٫۸-۳٫۲  ۲-۲٫۵

 

منطقه ۷ تهران به دلیل نزدیکی به مرکز شهر و دسترسی مناسب به بخش های مهم شهر تهران، اهمیت زیادی برای مستاجران دارد تا آنجایی که در برخی از محله ها، اجاره بها تناسبی با قیمت هر مترمربع یک آپارتمان دارد و قیمت آن بیشتر است. البته دراین جدول سعی شده که قیمت های متعادل تری برای اجاره بها در این مناطق آورده شود. 

اگر ملاک قیمت را دراین منطقه، آپارتمان‌های نوساز با ۵۰ مترمربع زیربنا در نظر بگیریم، به این نتیجه خواهیم رسید که رهن کامل در برخی از این محله ها تفاوت بسیاری با گذشته داشته است به طوری‌که یک آپارتمان ۵۰ متری با پارکینگ و آسانسور در انتهای خیابان شهید مدنی تا ۳۰ میلیون تومان رهن کامل داده می شود. در حالیکه در پاییز سال گذشته این رقم از ۲۰ میلیون تومان فراتر نمی رفت.

اجاره بهای آپارتمان‌های ۵۰ متری در منطقه ۷

محله اجاره بها در سال ۹۱ اجاره بها در سال ۹۰
مدنی  ۲۵-۳۰  ۱۵-۲۰
بهار  ۳۰-۴۰ ۱۵-۲۵
بهشتی  ۴۰-۵۰  ۳۰-۴۰
دماوند ۳۰-۴۰  ۲۰-۲۵
سهروردی  ۴۰-۵۰  
شریعتی  ۴۰-۴۵  ۳۰-۴۰
معلم  ۴۰-۴۵  ۲۵-۳۰
سبلان  ۲۷-۳۰  ۱۵-۲۰
نامجو ۲۵-۳۰  ۲۰-۲۵


MehrNews Rss Feed

نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید. نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.