اجاره آپارتمان اداری در تهران چند؟

گردآوری توسط گروه عمران ممتازنیوز

به گزارش ممتاز به نقل از دنیای اقتصاد، عده‌ای از بنگاه‌داران فعال اظهار می‌کنند که در حال حاضر در بازار اجاره واحدهای اداری نه متقاضی حضور دارد نه مالک واحدش را به بازار عرضه می‌کند به همین خاطر اکنون در بعضی از مناطق تهران بازار اجاره واحدهای اداری از رونق برخوردار نیست.

یکی از فعالان بازار اجاره املاک اداری گفت: از یک سو نرخ‌های پیشنهادی اجاره بالا است و از طرف دیگر بازار خرید و فروش واحدهای اداری راکد است؛ به همین سبب بازار اجاره واحدهای اداری هم از استقبال متقاضیان بهره‌مند نیست.

وی در ادامه افزود: نزدیک به ۲ ماه است که بازار رهن و اجاره املاک اداری نسبت به قبل با رکود سنگین‌تری مواجه شده است و طی این مدت تعداد ‌اندکی از مالکان راضی شده‌اند تا نرخ‌های پیشنهادی اجاره را به میزان جزئی کاهش دهند؛ اما به طور کلی برآوردها نشان می‌دهد که در مدت مذکور اجاره‌بهای واحدها به حالت ثبات رسیده‌است.

این مشاور املاک خاطرنشان کرد: معمولا بازار اجاره واحدهای اداری اواخر شهریور و همچنین مهر ماه با رونق بهتری رو‌به‌رو می‌شود، اما این اتفاق تاثیر آن چنانی روی نرخ‌های اجاره پیشنهادی ندارد؛ زیرا زمانی که متقاضی در بازار نیست موجران اجاره واحدهای اداری خود را بالا تعیین می‌کنند و حداقل به سبب نبود مشتری حاضر به کاهش نرخ‌های اجاره نمی‌شوند.

فرشاد تاکید کرد: همان معضلی که در بازار اجاره واحدهای مسکونی گریبان‌گیر مستاجران است در بازار اجاره واحدهای اداری هم خودنمایی می‌کند که این  مساله مربوط به «نرخ‌های دلخواه» مالکان می‌شود و موجران راضی نمی‌شوند تا میزان اجاره بها را منصفانه و حتی طبق عرف تعیین کنند و در حال حاضر ۷۰ درصد از مالکان اجاره بهای واحدهای اداری خود را به دلخواه خود محاسبه می‌کنند.

وی دربارهٔ ارزش متفاوت واحدهای اداری تصریح کرد: واحدهای اداری با سند اداری در مقایسه با واحدهای اداری با موقعیت اداری گران‌تر و علاوه براین واحدهای اداری با موقعیت اداری نسبت به واحدهای مسکونی با کاربری اداری گران‌تر است.

آخرین خبرها
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *