اجاره روزانه آپارتمان در تهران!

۱۳م دیماه ،

روزنامه دنیای اقتصاد: خلا مقررات کنترلی در بازار اجاره مسکن نه تنها نوسان اجاره بها به سمت رشد را آزاد گذاشته که دست مالکان و دلالان را هم برای اجاره‌داری خارج از عرف، باز گذاشته است.

چند سالی می‌شود که در بازار اجاره مسکن مناطق شمالی تهران بعضی از مشاوران املاک واحدهایی را برای اجاره ماهانه و هفتگی به متقاضیان معرفی می‌کنند، اما اکثر این دسته از بنگاهداران مسکن اظهار می‌کنند که مالکان واحدهای مذکور ترجیح می‌دهند واحدشان را فقط به اشخاص خارجی اجاره دهند یعنی اینکه مصرف کننده‌هایی را که همیشه در بازار اجاره حضور دارند به لیست متقاضیان اجاره واحدشان راه نمی‌دهند.
 

عده ای از دلالان بازار مسکن که وظیفه مشتری یابی اشخاص خارجی را برای این واحدها بر عهده دارند ، تاکید دارند که موجران علاوه بر دریافت ارز در ازای اجاره ماهانه ، که هدف اصلی آنها از عرضه واحدشان به بازار اجاره است برای خلاصی از هرگونه تخلف و دردسر واحدشان را به اشخاص خارجی اجاره می‌دهند.

اما این روزها بازار اجاره واحدهای مسکونی در بعضی از محله‌های مرکزی تهران با شیوه تازه اجاره داری رو به رو شده که این امر به نوعی سلامت جامعه را در معرض تهدید اجتماعی قرار داده است. روز قبل یک فایل واحد مسکونی به بازار اجاره عرضه شد با عنوان «آپارتمان مبله؛ اجاره هفتگی و روزانه»! واحد مذکور ۴۰ متر مربع مبله و در طبقه چهارم در آپارتمانی واقع در خیابان قصرالدشت است.

فردی که جوابگوی تماس متقاضیان برای دریافت اطلاعات از نحوه چگونگی اجاره این واحد مسکونی است ، اعلام می‌کند: نرخ اجاره این واحد برای یک هفته کامل حدود ۶۰۰ هزار تومان است.

وی در ادامه عنوان کرد: متقاضی می‌تواند مبلغ تعیین شده را در ابتدا پرداخت کند یا اینکه هر شب مبلغ محاسبه شده برای ۲۴ ساعت را پرداخت کند ، یعنی شبی ۸۵ هزار و ۷۰۰ تومان!

مالک واحد مذکور شرط و شروطی اعم از خانم یا آقا بودن یا وضعیت تاهل را برای مستاجر هفتگی یا روزانه اعلام نکرده است.اینطور که شواهد نشان می‌دهد موجر فقط قصد دارد از اجاره واحدش درآمدی کسب کند و در بقیه قضایا دخالتی ندارد.


مجله اینترنتی برترین ها سبک زندگی سلامت دکوراسیون موفقیت کودک
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید. نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.