اجباری شدن چادر در دبیرستانهای دخترانه صحت ندارد – اخبار اجتماعی

مدیر کل فرهنگی و پرورشی وزارت آموزش و پرورش موضوع اجباری شدن پوشش چادر را برای دبیرستانهای دخترانه رد کرد و گفت: چنین موضوعی به هیچ عنوان صحت ندارد و آموزش و پرورش هیچگاه چنین دستورالعملی به مدارس دخترانه نداده است.
محمد ابراهیم محمدی  با بیان این مطلب گفت: آموزش و پرورش دستورالعملی مبنی بر اجباری شدن چادر به هیچ مدرسه و منطقه ای در کل کشور ابلاغ نکرده است.

وی در پاسخ به اینکه آیا با توجه به تدوین سند حجاب و عفاف دانش آموزان، احتمال اجباری شدن چادر برای دانش آموزان دختر وجود دارد، توضیح داد: تدوین و رونمایی از این سند به معنی اجباری شدن چادر نیست. یکی از برنامه ها برای تدوین این سند، “عبرت‌آموزی” دانش‌آموزان از افرادی است که با رعایت نکردن حجاب و عفاف دچار معضلات و مشکلات اجتماعی شده‌‌اند که این خود می‌تواند به عنوان تلنگری برای دانش‌آموزان باشد. همچنین در صورتی که والدین دانش‌آموزی نسبت به رعایت پوشش فرزند خود در بیرون از مدرسه کم توجهند حساسیت بیشتری نسبت به این موضوع پیدا کنند.

مدیر کل فرهنگی و پرورشی وزارت آموزش و پرورش اظهار داشت: حجاب مورد نظر ما برای دختران همان مانتو و مقنعه است و پوشش چادر هیچگاه از سوی آموزش و پرورش برای دانش آموز اجبار نشده است.

 چندی پیش معاون پرورشی آموزش و پرورش استان زنجان از اجباری شدن چادر در دبیرستان‎های خاص دخترانه خبر داد.

منصور مرادلو گفته بود سند تحول بنیادین تاکید بر تربیت افراد وفادار به نظام و متدین است و برای عملی کردن آن از تعیین حجاب برتر از مدارس خاص شروع کردیم تا با کمک مدیر مدرسه، دانش‌آموز و انجمن اولیا و مربیان به اهداف مورد نظر برسیم.

۴۵۳۰۱
 

دانلود   دانلود


خبرآنلاین
بازنشر:ممتازنیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *