اجرای روش تازه نظارت بر داروخانه‌ها/مشاهده داروهای تاریخ قبل در بازار رسمی

یکشنبه ۶ آذر ۱۴۰۱
ممتاز نیوز : رئیس سازمان غذا و دارو از فروش خارج از فهرست دارویی و بدون نسخه دارو از سوی بعضی داروخانه‌ها انتقاد کرد و گفت: روش تازه نظارت بر سطح داروخانه‌ها را اجرا خواهیم کرد.

رسول دیناروند در گفت‌وگو با فارس در مورد نظارت بر داروخانه‌ها و فروش ریتالین و الکل از سوی آنها گفت: متأسفانه بعضی داروخانه‌ها خارج از فهرست دارویی و نسخه پزشک دارو به فروش می‌رسانند.

وی ادامه داد: به همین سبب توسعه نظارت‌ها بر سطح داروخانه‌ها از جمله برنامه‌هایی است که در دستور کار سازمان غذا و دارو قرار دارد.

دیناروند گفت: باید نظارت‌ها را بر کار داروخانه‌ها توسعه دهیم به همین سبب جلسه‌ای را هفته آینده با معاونان غذا و دارو دانشگاه‌های علوم پزشکی برگزار می‌کنیم.

رئیس سازمان غذا و دارو ادامه داد: یکی از برنامه‌هایی که در این جلسه بررسی می‌شود روش‌های تازه نظارتی و توسعه نظارت بر داروخانه‌ها خواهد بود.

وی گفت: امیدواریم دانشگاه‌های علوم پزشکی بتوانند به وظایف نظارتی خود عمل کنند. سازمان غذا و دارو نیز اعتبارات مورد نیاز برای این نظارت‌ها را تأمین خواهد کرد و به دانشگاه‌ها واگذار می‌کند.

رئیس سازمان غذا و دارو تصریح کرد: همچنین نمونه هایی از داروهای تاریخ قبل را نیز در بازار دیده‌ایم که به سوء استفاده بعضی شرکتها برمی‌گردد به همین سبب یکی از برنامه‌های نظارتی بر سطح داروخانه‌ها، نظارت جدی در این زمینه است.

دیناروند از افزودن ۲۰ قلم داروی تازه به لیست بیمه‌ای کشور خبر داد و گفت: در تلاش هستیم تا این داروها را که قیمت بالایی دارند و به مصرف بیماران صعب‌العلاج می‌رسد سریعاً بیمه شوند.

health Rss :salamatnews.com
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *