اجرای محرک پولی آمریکا متوقف می گردد

گردآوری شده توسط گروه اقتصاد ممتاز نیوز:

رئیس فدرال رزرو دالاس تاکید کرد: اجرای محرک پولی فدرال رزرو آمریکا تا اکتبر متوقف خواهد شد و در این شرایط فدرال رزرو می تواند در خصوص افزایش نرخ بهره تصمیم گیری کند.

خبر اقتصادی:به گزارش رویترز، ریچارد فیشر رئیس فدرال رزرو دالاس تصریح کرد: به احتمال بسیار اجرای محرک پولی تا اکتبر به طور کامل متوقف خواهد شد و تنها پس از توقف کامل محرک پولی است که فدرال رزرو می تواند با ارزیابی وضعیت اقتصادی آمریکا نسبت به افزایش نرخ بهره تصمیم گیری کند.

بر اساس این گزارش فدرال رزرو آمریکا در نشست های اخیر خود محرک پولی را ۴۰ میلیارد دلار کاهش داده و ارزش آن را به کمتر از ۴۵ میلیارد دلار رسانده است. این مساله فشار بسیاری را بر قیمت طلا وارد کرده است. اظهارات جانت یلن رئیس فدرال رزرو آمریکا در خصوص اجتمال افزایش نرخ بهره تا ۶ ماه آینده نیز سبب کاهش شدید قیمت طلا شده است.

فیشر افزود: شخصا فکر می کنم که اجرای محرک پولی در اکتبر پایان خواهد یافت. سپس باید منتظر عملکرد اقتصاد آمریکا باشیم و بعد از آن می توانیم در خصوص افزایش نرخ بهره تصمیم گیری کنیم.

بهبود نسبی وضعیت اقتصادی آمریکا در ماه های اخیر این گمانه زنی را تقویت کرده است که فدرال رزرو به زودی نرخ بهره را افزایش می دهد. افزایش نرخ بهره آمریکا به ضرر قیمت طلا خواهد بود.


khabareghtesadi.com
باز نشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ