احتمال اخراج ۱۰۰۰ کارمند بی بی سی

در ادامه تشدید بحران اقتصادی در انگلیس، «تیم دیوی» مدیرکل شبکه خبری بی‌بی‌سی اعلام کرد براساس بخشی از برنامه صرفه جویی هزینه ها، طی چند سال آینده تا یک هزار کارمند این شبکه از کار اخراج می شوند.

احتمال اخراج ۱۰۰۰ کارمند بی بی سی

به گزارش ممتاز نیوز، شبکه خبری بی‌بی‌سی بریتانیا قصد دارد طی چند سال آینده تا یک هزار کارمند خود را براساس بخشی از برنامه صرفه جویی سالانه ۵۰۰ میلیون پوند اخراج کند.

«تیم دیوی» مدیرکل این شبکه خبری، اخراج این میزان از کارمندان را با هدف تبدیل شدن بی‌بی‌سی به یک سازمان رسانه‌ای دیجیتال اعلام کرد. وی در سخنرانی ضمن اعلام این خبر تاکید کرد بی‌بی‌سی باید اصلاح شود تا همچنان ارزش زیادی برای همه فراهم کند.

قرار است بی‌بی‌سی یک کانال خبری ۲۴ ساعته برای مخاطبان بریتانیایی و بین‌المللی داشته باشد و پخش آن در کانال‌های کوچک‌تر متوقف می‌شود.

توقف پخش برنامه های بی بی سی پس از آن صورت می‌گیرد که «نادین دوریس» وزیر فرهنگ بریتانیا، هزینه مجوز این شرکت را در ژانویه به مدت دو سال مسدود و تعرفه استفاده آنلاین از بی بی سی را در بریتانیا به همان میزان قبلی ۱۵۹ پوند (۲۰۰ دلار) اعلام کرد. دوریس ضمن انتقاد مکرر از مدل بودجه گفته است که این نوع تعرفه مجوز عوض می شود و شیوه عملکرد بی‌بی‌سی را هدف گرفته است.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *