احتمال افزایش نمره حدنصاب قبولی در آزمون جامع علوم پایه و پیش کارورزی

erfan-24-4.jpg

رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت از احتمال افزایش حدنصاب نمره قبولی دانشجویان در آزمون جامع علوم پایه و پیش کارورزی خبر داد.

به گزارش خبرنگار «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دکتر جبراییل نسل سراجی با بیان اینکه در سال ۳۰ آزمون توسط این مرکز برگزار می‌شود، گفت: آزمون‌های کارشناسی ارشد و دستیاری دارای بیشترین شرکت کنندگان هستند.

وی با اشاره به برگزاری آزمون‌های جامع علوم پایه و پیش کارورزی اظهار کرد: بر اساس مصوبه شورای عالی برنامه‌ریزی کسب ۵۰ درصد نمره آزمون توسط داوطلبان این آزمون‌ها قبولی تلقی می‌شود.

وی افزود: در دوره اخیر آزمون‌های جامع علوم پایه و پیش کارورزی به صورت میانگین ۱۰ درصد از داوطلبان مردود شده‌اند البته دانشجویان مجاز هستند تا سه بار در این آزمون شرکت کنند.

سراجی ادامه داد: وزارت بهداشت به دنبال این است که بتواند نمره کف آزمون‌های جامع علوم پایه و پیش کارورزی را از ۱۲ و یا حتی به ۱۴ افزایش دهد ولی در حال حاضر کف همان ۱۰ است.

رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی در خاتمه با اشاره به شرکت ۶۴ هزار و ۴۰۷ داوطلب در آزمون کارشناسی ارشد علوم پزشکی گفت: در مرحله اول حدود ۵ هزار و۱۶۱ نفر پذیرفته شده‌اند ولی به دلیل عدم ثبت‌نام برخی از پذیرفته شدگان در مرحله تکمیل ظرفیت، روز گذشته اسامی حدود ۳۴۰ نفر به دانشگاه‌ها اعلام شده است.

انتهای پیام


ایسنا

تا این لحظه ۱نظر ثبت شده
  1. عب گفت:

    توروخدا بیس پیش کارورزی پزشکی شهریور ۹۵ قطب ساریو ۸۰اعلام کنین خاهش میککنم

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *