احتمال بازگشایی جاده چالوس تا جمعه

در پی انسداد محور چالوس به دلیل رانش بی سابقه اخیر مسئولان سازمان راهداری اعلام کردند که تردد در این محور برقرار شده و احتمال بازگشایی کامل آن تا روز جمعه ۲۷ اسفند وجود دارد.

احتمال بازگشایی جاده چالوس تا جمعه

به گزارش ممتاز نیوز، دو روز پیش جاده چالوس به دلیل رانش بی سابقه زمین و ایجاد شکافی عمیق در طول ۱۰۰ متر تا اطلاع ثانوی بسته شد. بر اساس مشاهدات اولیه کارشناسان، زمان دقیق بازگشایی آن مشخص نبود اما رضا اکبری، معاون سازمان راهداری روز گذشته در این باره به یکی از رسانه‌ها اعلام کرد که تا قبل از ۲۵ اسفند ماه و آغاز سفرهای نوروزی تلاش می‌کنیم خرابی جاده را تعمیر کنیم.

با توجه به بروز این حادثه بی‌سابقه در محور چالوس، به گفته کارشناسان احتمال بروز مخاطرات متعددی در سفرهای نوروزی در صورت بازگشایی این محور وجود دارد. در پی این اظهارات، داریوش امانی، رئیس سازمان راهداری در پاسخ به سوال درباره اینکه آخرین وضعیت محور چالوس چگونه است و اگر این محور بازگشایی شود آیا مطمئن هستید مشکلی برای سفرهای نوروزی به وجود نخواهد آمد؟ اظهار کرد: به محض بروز این حادثه در محور چالوس کارشناسان سازمان راهداری و معاون سازمان از محل آن بازدید کردند و تلاشمان این است تا یک هفته آینده این محور بازگشایی شود. البته فعلا از کنار همان جاده تردد در حال انجام است و تونلی در آزادراه در همان محدوده وجود دارد که درخواست کردیم مردم از آن تونل برای مسیر بازگشت استفاده کنند و از منطقه‌ای که در آن رانش اتفاق افتاده عبور نکنند.

همچنین رضا اکبری، معاون راهداری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در پاسخ به سوال دیگر درباره اینکه چه تضمینی وجود دارد که مشکلی در ایام نوروز و پس از بازگشایی این محور به وجود نیاید و اگر اتفاقی پیش بیاید پاسخگوی آن هستید یا خیر؟ گفت: شخصا به همراه  تیمی از کارشناسان سازمان و  حتی پیمانکاران شرکت آزادراه تهران شمال از محل حادثه و رانش اتفاق افتاده در محور چالوس بازدید کردیم و نهایتا با مشورت با کارشناسان و نظرات جمعی روش درست برای بازسازی آن را پیدا کردیم.

وی افزود: سونداژ اولیه در حال انجام است و بازسازی این محور از ساعاتی پیش آغاز شده و امیدواریم تا یک هفته آینده محور چالوس بازگشایی شود اما اگر اطمینان پیدا نکنیم، اجازه تردد دو طرفه را در محور چالوس نخواهیم داد و این تصمیم سازمان است.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *