احتمال بروز حادثه متروپل در پل میان‌گذر دریاچه ارومیه!

مدیرکل دیوان محاسبات آذربایجان‌غربی با بیان اینکه در احیای دریاچه ارومیه به وضعیت ایده آل نرسیده‌ایم، گفت: با توجه به مشکلات کاهش استحکام پل میان‌گذر دریاچه ارومیه، در صورت پاسخگو نبودن نهاد عامل در سه ماه آینده، پرونده این موضوع به دادگاه ارجاع داده خواهد شد.

احتمال بروز حادثه متروپل در پل میان‌گذر دریاچه ارومیه!

به گزارش ممتاز نیوز، محمدمهدی جعفری در نشست مشترک با دادستان دیوان محاسبات کشور در گفتگو با خبرنگاران در محل سالن اجتماعات خانه مطبوعات و رسانه‌های استان اظهار کرد: در احیای دریاچه ارومیه به وضعیت ایده آل نرسیده‌ایم، البته در این خصوص مشکلات زیادی وجود دارد که وجود بیشترین چاه‌های غیرمجاز در استان، مصرف بالای آب بخش کشاورزی، لایروبی نشدن رودخانه‌ها از جمله مواردی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

او همچنین با اشاره به وجود مشکلات کاهش استحکام پل میان‌گذر دریاچه ارومیه گفت: در صورت پاسخگو نبودن نهاد عامل در سه ماه آینده، پرونده این موضوع به دادگاه ارجاع داده خواهد شد.

جعفری افزود: ۱۵ درصد عوارض آزادراهی پل میان‌گذر دریاچه ارومیه باید صرف تعمیرات پل می‌شد که با وجود پیگیری‌ها، صورت حساب شفافی در این خصوص وجود ندارد.

مدیرکل دیوان محاسبات آذربایجان‌غربی با بیان اینکه شرکت عامل در این خصوص، ادعا می‌کند هزینه کرده که باید در این باره پاسخگو نیز باشد، اظهار کرد: اگر این شرکت طی سه ماه آینده پاسخگو نباشد، پرونده این موضوع به دادگاه ارجاع داده خواهد شد.

جعفری با اشاره به لزوم وجود تولیت استانی احیای دریاچه ارومیه ادامه داد: طبق گفته مسئولان، این امر در حال انجام است و امیدواریم با مشخص شدن این تولیت، اقدامات لازم در خصوص احیای دریاچه تداوم یابد.

مدیرکل دیوان محاسبات آذربایجان غربی تاکید کرد: همه ما باید در این خصوص مطالبه گر باشیم و رسانه‌ها نیز در این باره، مطالبات لازم را از مسئولان داشته باشند.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *