احتمال فروش جست‌وجوگر Bing توسط مدیرعامل تازه

گرد آوری توسط گروه فن آوری اطلاعات پایگاه اینترنتی خبری ممتاز نیوز

مایکروسافت در صفحه Investor Relations در وبلاگ رسمی خود توضیح داد که بر اساس آخرین تصمیمات اتخاذ شده در اوایل سال ۲۰۱۴ میلادی نتایج حاصل از جست‌وجوهای صورت گرفته برای انتخاب مدیرعامل بعدی این شرکت را به صورت عمومی منتشر می‌کند. 
 
به گزارش وب‌سایت vcpost، خبرگزاری CNET با گذشت چند ماه پس از انتشار یافتن خبر مربوط به بازنشستگی «استیو بالمر» (Steve Ballmer) مدیرعامل کنونی مایکروسافت توضیح داد که «آلان مولالی» (Alan Mulally) مدیرعامل شرکت خودروسازی Ford و «ساتیا نادلا» (Satya Nadella) مدیر گروه ابزارهای سازمانی و خدمات ابری مایکروسافت اشخاصی می باشند که بیشترین احتمال برای جایگزینی آن‌ها با بالمر وجود دارد. باید توجه داشت دیگر کاندیداهای احتمالی شبیه نادلا نیز وجود دارند که خبرهای در مورد جایگزینی آن‌ها با بالمر به گوش می‌رسد. 
 
در گزارش این خبرگزاری آمده است که مدیرعامل بعدی مایکروسافت حرکت این شرکت بزرگ نرم‌افزاری به جلو را با سرعت بیشتر دنبال می‌کند و برای رسیدن به این هدف بعضی از فعالیت‌های غیرمتمرکز مایکروسافت را کنار می‌گذارد تا در مجموع شرکت مایکروسافت رقابتی‌تر عمل کند. 
 
«ریک شرلوند» (Rick Sherlund) از محققان مرکز Nomura Equity Research پیش‌بینی کرده است که با این تغییر و تحولات، مایکروسافت مرکز جست‌وجوهای اینترنتی خود موسوم به Bing را به شرکت Yahoo یا Facebook می‌فروشد یا مرکز تولید کنسول بازی Xbox را به عنوان یک شرکت الکترونیکی زیرمجموعه جدا می‌کند. 
 
بخش خدمات آنلاین در شرکت مایکروسافت که قسمتی از مجموعه Bing محسوب می‌شوند، سال قبل سرمایه‌گذاری به مبلغ ۳. ۱ میلیارد دلار دریافت کردند و سال قبل از آن هم ۱. ۸ میلیارد دلار روی آن‌ها سرمایه‌گذاری شد. 
 
البته خبرگزاری CNET توضیح داده است که نگه داشتن و توسعه‌دادن جست‌وجوگر Bing می‌تواند یک اتفاق استراتژیک برای مدیرعامل تازه این شرکت محسوب شود. زیرا این جست‌وجوگر به‌تازگی با تمام نرم‌افزار‌ها و سخت‌افزار‌ها سازگاری یافته است. 
 
علاوه بر این، بخش Xbox نیز‌ می‌تواند به عنوان یک واحد غیر هسته‌ای به حیات خود ادامه دهد و توسط مدیرعامل تازه مایکروسافت حفظ شود. این بخش سبب شده است مایکروسافت سردمدار دنیای بازی‌های رایانه‌ای شود. 
 
خبرگزاری CNET می‌گوید که مدیر تازه مایکروسافت نیازی به حذف یا جداسازی بعضی بخش‌های این شرکت ندارد، بلکه باید به دنبال استراتژی‌های تازه باشد تا موقعیت خود را در دنیای رایانه‌های لوحی و نرم‌افزار‌ها حفظ کند و توانایی‌های واحد ویندوز خود را تقویت کند.

ایستنا
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *