احتمال پیروزی روحانی و عارف در انتخابات ریاست جمهوری صفر است

صادق زیباکلام در گفتگو با مهر، با بیان اینکه فکر نمی کنم نه هاشمی و نه خاتمی از هیچ کدام از دو نامزد اصلاح طلب رسما و علنا حمایت کنند، گفت: با این وجود هم آقای هاشمی و هم آقای خاتمی و هم سایر رهبران اصلاح طلب به هیچ وجه مردم را به عدم مشارکت در انتخابات تشویق و ترغیب نخواهند کرد.

این استاد دانشگاه پیش بینی کرد که شیوه عمل آنها مانند انتخابات مجلس در سال ۱۳۹۰ خواهد بود که طی آن از هیچ کاندیدایی حمایت نکردند.

هاشمی و خاتمی در انتخابات شرکت خواهند کرد

زیباکلام ادامه داد: ممکن است در ۲۴ خرداد فیلم آقای خاتمی و هاشمی را در هنگام رای دادن ببینم، ولی فکر نمی کنم تا روز انتخابات این دو از هیچ کاندیدایی چه از آقای عارف و چه آقای روحانی حمایت کنند.

وی در خصوص احتمال ائتلاف میان روحانی و یا عارف و کناره گیری یکی به نفع دیگری گفت: تصور نمی کنم که این اتفاق بیفتد و هر دو نفر تا آخر انتخابات در عرصه رقابت حضور خواهند داشت.

احتمال پیروزی روحانی و عارف صفر است

این فعال سیاسی اصلاح طلب در خصوص احتمال رای آوری روحانی و عارف گفت: بعد از رد صلاحیت هاشمی رفسنجانی شانس این دو بزرگوار برای پیروزی در انتخابات چه هردو با هم شرکت کنند و چه یکی به نفع دیگری انصراف دهد، صفر خواهد بود.

زیباکلام تاکید کرد: حتی به فرض اینکه هاشمی و خاتمی و یا رهبران اصلاح طلب از طرفداران خود بخواهند که به یک نامزد رای دهند، درصد قابل توجهی از حامیان آنها از عمل به خواست آنها امتناع خواهند کرد.

[del.icio.us] [Facebook] [Google] [Technorati] [Twitter] [Yahoo!] [Email]

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *