احتمال کاهش ارای الکترال ترامپ به نفع کلینتون

کاهش ارای الکترال ترامپ به نفع کلینتون

ممتاز نیوز : در حالیکه ۴۳ روز دیگر «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری منتخب آمریکا وارد کاخ سفید می شود، نشریه انگلیسی «ایندیپندنت» در گزارشی به میزان اختلاف آرای مردمی رقیب شکست خورده دمکرات او، هیلاری کلینتون پرداخته و از احتمال کاهش ارای الکترال ترامپ به نفع کلینتون خبر داده است.

ایندیپندنت امروز چهارشنبه نوشت: باوجودی که هیلاری کلینتون در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا نتیجه را به دونالد ترامپ باخت اما اختلاف آرای مردمی کلینتون نسبت به ترامپ به دومیلیون و ۷۰۰هزار رای رسیده و انتظار می رود این تعداد رو به افزایش باشد.
این نشریه انگلیسی افزود: اما آرای مردمی هیلاری کیلنتون به آرای مردمی باراک اوباما که در انتخابات ۲۰۱۲ به پیروزی رسید حدود ۴۰۰هزار رای فاصله دارد. اوباما در انتخابات ۲۰۱۲ ریاست جمهوری آمریکا، ۶۵میلیون و ۹۰۰هزار رای آورد.
ایندیپندنت ادامه داد: رای دهندگان آمریکایی همچنان در برخی از شهرها و ایالت های آمریکا همچون کالیفرنیا، نیویورک و واشنگتن درباره نتیجه این انتخابات اعتراض دارند.
درانتخابات هشتم نوامبر (۱۸ آبان ماه) هیلاری کلینتون از حد نصاب ۲۷۰ آرا الکترال توانست ۲۳۲ آرای الکترال را به دست آورد و دونالد ترامپ نیز با کسب ۳۰۶ آرای الکترال پیروز انتخابات شد.
این نشریه انگلیسی نوشت: آرای الکترال هر سه ایالت کلیدی ‘ویسکانسین‘، ‘پنسیلوانیا’ و ‘میشیگان‘ با اختلافی اندک به حساب ترامپ منظور شد، این در حالی است که بازشماری آرا در ایالت ویسکانسین چهارم دسامبر ( ۱۴ آذرماه) آغاز شد.
به گزارش ایرنا، ‘جیل استاین’ نامزد ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا از ‘حزب سبز’ خواستار بازشماری آرا در سه ایالت ویسکانسین، پنسیلوانیا و میشیگان شده بود. شمارش آرا در ایالت میشیگان نیز به دستور قاضی فدرال از دوشنبه گذشته برابر با ۱۵ آذرماه آغاز شد.
جیل استاین ۱۳ آذرماه به دلیل شرطی که دادگاه ایالتی برای پرداخت وثیقه یک میلیون دلاری تعیین کرد، از درخواست بازشمارش آرا در ایالت پنسیلوانیا صرف نظر کرد. این در حالی بود که رسانه های آمریکایی ساعاتی بعد از تغییر عقیده نامزد حزب سبز برای بازشماری آرای پنسیلوانیا که ۲۰ آرا کالج الکترال (گزینشگران ایالتی) دارد، خبر دادند که وی قصد دارد دادخواست خود را از دادگاه ایالتی به دادگاه فدرال ببرد.
با توجه به اینکه ایالت های ویسکانسین، میشیگان و پنسیلوانیا هر کدام به ترتیب ۱۰، ۱۶ و ۲۰ رای الکترال دارند و در صورتی که نتایج هر سه این ایالت ها به سود هیلاری کلینتون تمام شود، ۴۶ آرا الکترال از مجموع ۳۰۶ آرا کنونی الکترال دونالد ترامپ کاسته شده و به حساب نامزد دمکرات منظور خواهد شد.
جیل استاین درانتخابات ۲۰۱۶ ریاست جمهوری آمریکا با کسب حدود یک میلیون ۴۰۰هزار رای ، یک درصد آرای مردمی را به دست آورد.

باز نشر: اخبار ایران و جهان ممتاز نیوز

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ